Co się dzieje przed pick-and-roll’em?

3
fot. Chris Szagola / Newspix.pl

„Blue” i „ICE”, to prawdopodobnie dwa najbardziej popularne zwroty, które słyszycie podczas meczu, a nie jesteście ich świadomi. Zwracacie za to uwagę na obronę gry pick-and-roll, bo to klucz w systemie defensywnym na każdym poziomie koszykówki. Od dwójkowych akcji zaczyna się niemal każda zagrywka w ataku pozycyjnym, nawet jeśli skutkiem końcowym ma być izolacja na którymś z bloków.

Systemy defensywne Toma Thibodeau czy Doca Riversa zaczynają się od ustawienia obrony w taki sposób, aby była gotowa obronić akcję pick-and-roll. Niektóre rozwiązania skupiają się na walce na zasłonach, inne na przekazaniach. Wszystko zależy od zastosowanej rotacji (wysoki/niski skład) i czy w danym przypadku mis-matche są korzystne czy kompletnie destrukcyjne.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułŁawka Miami Heat ma się dobrze, Mike D’Antoni też
Następny artykułBuzzer beater Jeffa Greena w Miami

3 KOMENTARZE