Warriors rozmawiają z Bogutem o przedłużeniu kontraktu

1
fot. WOJCIECH FIGURSKI/058sport.pl / Newspix.pl

Andrew Bogut w ostatnich dwóch sezonach stracił w sumie 104 mecze z powodu kontuzji, ale teraz wreszcie jest zdrowy. Już na otwarciu obozu przygotowawczego Warriors mówił, że świetnie się czuje, najlepiej od czasu kontuzji kostki jakiej doznał w styczniu 2012 roku i jest w 100% gotowy do gry. Wreszcie zamiast spędzać wakacje na rehabilitacji, mógł pracować nad swoją grą i szykuje się na bardzo udany sezon, w którym chce wystąpić we wszystkich 82 meczach i spędzić mnóstwo minut na parkiecie. Wiemy, że kiedy jest zdrowy, jest jednym z najlepszych środkowych ligi, zwłaszcza jeśli chodzi o grę w obronie. Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym w czasie minionych playoffs, kiedy Bogut robił ogromną różnicę w serii ze Spurs, zanim w ostatnich meczach znowu odezwały się problemy zdrowotne.

A ten sezon jest dla Boguta szczególnie istotny, ponieważ jest w ostatnim roku swojego kontraktu i walczy o dużą wypłatę w przyszłe wakacje. Chociaż nie jest jeszcze wykluczone, że już teraz zagwarantuje sobie wysokie zarobki i ominie free agency, ponieważ jak poinformował Scott Howard-Cooper z NBA.com, Warriors rozpoczęli negocjacje z jego agentem dotyczące przedłużenia umowy.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: CP3 poczuł playoffy w starciu z Bledsoe, Pierce zagrał przeciwko Celtics, Durant rzucił 36 punktów
Następny artykułLBJ znów mówi rzeczy, które mogą zmienić wasze podejście

1 KOMENTARZ