Nene wygwizdany w Brazylii

1
fot. ZUMAPRESS.com

David Stern otwierając NBA okno na Południową Amerykę, myślał bardzo prostymi głównie finansowymi kategoriami. Aby nadać okolicznościom niepowtarzalności – zaprosił do Rio De Janeiro Washington Wizards z Nene Hilario w rotacji. Kłopot w tym, że Brazylijczycy mają z Nene nie lada problem, ponieważ ten wielokrotnie w przekroju kilku ostatnich lat poruszał ich wyjątkowo słabe nerwy.

Nene w ciągu 11 lat na parkietach NBA zobligował się do gry dla reprezentacji tylko dwukrotnie. Odmawiał tłumacząc swoje decyzje kontuzją bądź chęcią powrotu do pełni zdrowia. Były również bardzo popularne problemy z ubezpieczeniem, którego gwiazdy NBA domagają się od reprezentacji, a te z kolei nie mają często wystarczająco dużego budżetu, aby je pokryć.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSkarb Kibica 2013/14: Portland Trail Blazers
Następny artykułFlesz: Kolano Rose’a, Larry Johnson Anthony’ego Bennetta i Linsanity Jeremy’ego Lina

1 KOMENTARZ