Plan minimum Jeffa Hornacka

0
fot. Albert Pena / Newspix.pl

Dużo biegania czeka graczy Phoenix Suns w przyszłym sezonie. Jeff Hornacek chce za wszelką cenę przyzwyczaić swoich graczy do stylu up-tempo i ma ku temu odpowiednie fundamenty. Eric Bledsoe to jeden z najszybszych graczy młodego pokolenia, Goran Dragic jest równie mocno zdeterminowany, a Archie Goodwin już w trakcie ligi letniej udowodnił, że interesuje go przede wszystkim szybka koszykówka i odpowiednia dynamika w przechodzeniu z obrony do ataku.

Takie rozwiązanie powinno odpowiadać także spot-up shooterowi Caronowi Butlerowi (45,3 % jego ofensywy; 42,5% skuteczności), którego zadaniem będzie rozciąganie gry na obwód, między innymi dla Marcina Gortata, gdyż ten przyzwyczaił się do gry in-and-out z Jaredem Dudley’em. Butler w poprzednim sezonie z Clippers był też ważnym elementem transition-offense zespołu (12,6% jego czasu spędzonego w ataku) i trafiał 1,06 punktu na posiadanie. Powinien dać bardzo dużo energii z ławki, choć możemy widywać go w pierwszej piątce.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułGreg Oden wybrał Miami
Następny artykułHeat dalej szukają oszczędności, chcieliby pozbyć się Joela Anthony’ego