Clippers to Boston, Boston to Clippers

3
fot. YouTube

Według jednego ze swoich planów Los Angeles Clippers próbują pozyskać Kevina Garnetta i Doca Riversa, a w lipcu podpisać kontrakt z Paulem Pierce’m. Jeśli tak się stanie – a to może się naprawdę wydarzyć – to za lat kilka, żartując, wspominać będziemy to jako dosyć unikatowy trade, w którym Clippers pozyskali Celtics, minus Rondo.

Nie byłaby to jednak wcale znowu taka nowość, bo jedną z najbardziej interesujących, ale i zapomnianych historii NBA jest fakt, że ci aktualni Clippers to w zasadzie Boston Celtics, a ci Celtics to w gruncie rzeczy Los Angeles Clippers.

Zmarły przed dwudziestoma laty John Y. Brown był w latach 70-tych szczęściarzem, który żył sobie z Miss America 1971 Phyllis George. Phyllis George była gorąca, John Y. Brown odkupił w 1964 roku i w kilka lat obrócił w zyskowny interes sieć restauracji znaną nam dziś obecnie jako KFC.

John Y. Brown pieniędzy miał jak panierki, więc inwestował w sport, stając się najpierw właścicielem drużyny ABA Kentucky Colonels, a kiedy to nie wypaliło, wykupując większość udziałów w Buffalo Braves.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułRaport: LA Clippers i Celtics negocjują nietypowy deal za KG (i Riversa, i być może Pierce’a)
Następny artykułMecz nr 5 Finałów: Manu Ginobili wrócił, oczywiście. Spurs trafili 60% rzutów

3 KOMENTARZE