Jak Spurs wyłączyli z gry Zacha Randolpha w Game 1

4
fot. NBA League Pass

Zach Randolph przez pierwsze dwie rundy playoffs był najlepszym strzelcem Memphis Grizzlies z średnią 19.7 punktów, trafiając 51.2% rzutów z gry. Dlatego też to on był głównym celem defensywny San Antonio Spurs w pierwszym spotkaniu Finałów Zachodu. Wiedzieli, że muszą go zatrzymać, jeśli chcą wyłączyć ofensywę Memphis Grizzlies. Pamiętali też, że w playoffs 2011 to właśnie Randolph zdobywając 21.5 punktów w dużej mierze przyczynił się do ich porażki. Teraz bardzo skutecznie odcinali go od piłek, ograniczyli liczbę akcji z jego udziałem, nie pozwalali na łatwe rzuty i osiągnęli swój cel, Zach był właściwie poza meczem. Zdobył tylko 2 punkty (1/8) przez 28 minut gry i miał najgorszy wskaźnik plus/minus wynoszący -28.

Poza swoim pierwszym występem w playoffs, kiedy jako debiutant na parkiecie spędził minutę i nie miał ani jednego punktu, dwa to najgorsze osiągnięcie Randolpha w tej fazie rozgrywek. Natomiast w całej swojej karierze tylko raz zdarzyło mu się oddać więcej niż 8 rzutów i zdobyć nie więcej niż 2 punkty.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFinał Zachodu: Mocne uderzenie Spurs, bezradni Grizzlies
Następny artykułRozpoczyna się druga część Dwightmare?

4 KOMENTARZE

  1. W tych sytuacjach z Bonnerem wystarczyło tylko dobrze podać piłkę … Swoją drogą ciekawe co Hollins zrobi. Bo chyba musi zareagować. Czyżby rola Prince i Allena była ograniczana kosztem Baylessa i Pondextera?

    0