Draft Ranking (14): Nerwówka z terminami

7
fot. The Associated Press

Do 16 kwietnia zawodnicy muszą się zdecydować. Mają zaledwie osiem dni po finale na decyzję, czy wracają na swoje kampusy. Ci, którzy zatrudnią agenta, kupują sobie bilet w jedną stronę. Z kolei do 28 kwietnia muszą zgłosić się do Draftu. Dotyczy to wszystkich graczy, łącznie z seniorami oraz zawodnikami spoza USA, którzy nie ukończyli 22 lat. Po ewentualnym zgłoszeniu do 17 czerwca mają szansę się wycofać. No i co z tego? Skoro termin na tzw. „testowanie wód” jest po prostu śmiesznie krótki dla czołowych prospektów z NCAA.

Na dzień dzisiejszy jest to problem. Dość duży problem, który wywołuje presję w głowach młodych graczy. Mam nadzieję, że władze NCAA w porozumieniu z NBA popracują nad tym w przyszłości.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykuł9 moich ulubionych rzeczy wokół sezonu regularnego NBA 2012/13
Następny artykułFlesz: Bulls zakończyli passę Knicks, czarny pas Robinsona, Oklahoma jest na fali, Ibaka staje się czymś innym

7 KOMENTARZE

 1. Dużo bedzie zależało od tego kto z jakim numerem wybiera. bo właśnie do magic pasował by Burke idealnie, Cavs pasowałby Porter (ewentualnie Noel, jeśli bardzo wysoko będą wybierać), w Suns chętnie zobaczyłbym McLemore’a, a Bobcats potrzebują wszystkiego ;d

  Lubię to: 0
 2. Jako kibic Magic chciałbym by Magic wybrali Burke lub McLemore’a. W Orlando od czasów T-Maca nie było gtg z prawdziwego zdarzenia (tak, tak Carter nie sprostał zadaniu), ale nie jestem pewny czy McLemore takim się stanie. Kusi ten Burke, oj kusi!

  Lubię to: 0
 3. Nie zdziwię jak z Noelem zaryzykują Bobcats gdzie za 2/3 lata tworzyłby ciekawy duet podkoszowy z Kiddem Gilchristem(mimo, że średnio to sobie wyobrażam to jednak nie widzę innego rozwiązania przy wydraftowaniu takiego Wigginsa).

  Lubię to: 0
 4. A ja poprosiłbym żebyś Sebastian chociaż raz wspomniał o jakichś obcokrajowcach, którzy mają szanse pójść w pierwszej rundzie tegorocznego Draftu…
  Podobno jest jakichś wysoki francuz i jeszcze Dario Saric z Chorwacji, zgłoszą się w ogóle?

  Lubię to: 0