Podsumowanie dnia: wycieczka Pacers na Zachód

1

Pacers nie mają zamiaru oddawać Knicks pozycji numer dwa w tabeli. Właśnie zakończyli 4-meczową serię na Zachodzie z kompletem zwycięstw. Hawks nadal walczą o czwarte miejsce na Wschodzie, a Bucks są coraz bliżej Celtics. Natomiast na Zachodzie, na dzień przed wielkim pojedynkiem Lakers-Mavs, Jazz wygrali 5 mecz z rzędu powiększając swoją przewagę nad ekipą z LA. Spurs grając bez Duncana i Leonarda byli bardzo bliscy zwycięstwa w Memphis i dopiero Mike Conley tuż przed końcem uratował Grizzlies. O meczach w Utah i Memphis we FLESZu.

TORONTO 98, DETROIT 108

PISTONS: po raz pierwszy od czasu transferu Jose Calderon wrócił do Toronto, gdzie grał przez ponad 7 lat. Kibice w Air Canada Centre przywitali go owacjami, a on schodząc na przerwę z przyzwyczajenia skierował się do szatni gospodarzy. Rozegrał bardzo dobre spotkanie pomagając Pistons pokonać swoją byłą drużynę. Zanotował 19 punktów i 9 asyst. Kluczową rolę odegrali jednak rezerwowi, do których należała czwarta kwarta. Jonas Jerebko, Rodney Stuckey i Khris Middleton zdobyli 26 z 33 punktów gości w ostatniej części gry. Pistons trafili wtedy 59% rzutów z gry i wygrali 33-19. Ostatecznie Stuckey miał 18 punktów (3/3 za trzy) i 6 asyst, Jerebko 15 punktów i 6 zbiórek, a Middleton 11 punktów. Tymczasem najlepszym strzelcem gości był Greg Monroe z 24 punktami.

* Brandon Knight w ostatnich czterech meczach zdobywa 5.3 punktów ze skutecznością 29% z gry.

RAPTORS: na cztery i pół minuty przed końcem Rudy Gay trafiając za trzy dał Raptors prowadzenie, ale Pistons odpowiedzieli dwoma kolejnymi trójkami. Najwięcej w sezonie 34 punkty Gay’a nie uchroniły ich przed porażką. Jeszcze w połowie trzeciej kwarty prowadzili +11, ale przez ostatnie 12 minut trafili tylko 39% rzutów z gry. Jonas Valanciunas zanotował 17 punktów i 5 bloków, a DeMar DeRozan 15 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst.

* Gay trafił 13/18 z gry, po raz pierwszy w karierze miał ponad 30 punktów ze skutecznością co najmniej 70%.