Pekovic w centrum kolejnej bitwy Wolves z Blazers?

3
fot. Carlos Gonzalez / Newspix.pl

Portland Trail Blazers już rok temu próbowali pozyskać środkowego i wtedy na ich celowniku był Roy Hibbert. Byli skłonni podpisać z nim maksymalny kontrakt, ale właściciel Pacers zacisnął zęby i zgodził się zaproponować mu takie same pieniądze. W Indianie nie chcieli stracić zawodnika, który dopiero co był All-Starem i jednym z najlepszych centrów minionego sezonu. W Portland w tej sytuacji zdecydowano się zatrzymać JJ Hicksona i poczekać na kolejne wakacje.

Pod względem obrony oczywiście Hicksonowi daleko do poziomu Hibberta, ale rozgrywa teraz swój życiowy sezonu, a jego 12.9 punktów i 10.7 zbiórek za $4 miliony wygląda bardzo ładnie w porównaniu do 9.8 i 8.3 Hibberta za prawie $14mln. Jednak Hickson nie jest wymarzonym środkowym Blazers, bo też nie jest typowym centrem, a bardziej silnym skrzydłowym. Ponadto jego kontrakt kończy się po sezonie, dlatego ponownie w Portland głównym celem na offseason będzie znalezienie wartościowego środkowego.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułBosh może zastąpić Rondo w piątce Wschodu
Następny artykułDniówka: Lakers na Brooklynie

3 KOMENTARZE