Playbook: David Lee to All-Star

3
fot. AP / grafika źr. własne

Historią pierwszej części sezonu jest niewątpliwie znakomita postawa Golden State Warriors. Wojownicy wygrali 22 z 32 spotkań, a z wyjazdowej trasy po wschodnim wybrzeżu wrócili z bilansem 6-1. Dubs są w Top-10 ligi zarówno w efektywności ofensywnej (104.8, 8. miejsce), jak i defensywnej (100.2, 9. miejsce). Wskaźniki te są imponujące, zwłaszcza, że Andrew Bogut rozegrał w tym sezonie tylko 73 minuty.

Największą różnicę robi poprawa w grze na deskach. W zeszłym roku Warriors byli ostatni w lidze w tej kategorii, w tym – są drudzy (52.59 TRR, ustępują tylko Wolves). Pomaga też fakt, że Stephen Curry jest wreszcie zdrowy i zalicza średnio 20 punktów i 6.5 asyst. Spore postępy zrobił drugoroczniak Klay Thompson, ale dla mnie cichym bohaterem Wojowników jest David Lee, który rozgrywa najlepszy sezon w karierze i powinien zostać nominowany do Meczu Gwiazd.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułzNYKajacy: Nie taki dumb Polack
Następny artykułPodsumowanie dnia: nie tylko derby Los Angeles

3 KOMENTARZE