Wzruszający gest K.G. w stronę McHale’a

3
fot. ESPN, NBA League Pass

Kevin McHale i Kevin Garnett będą ze sobą połączeni na zawsze. To McHale w 1995 roku postawił na młokosa z Mauldin, w czasach gdy draftowanie zawodników wprost ze szkół średnich nie było jeszcze tak popularne jak miało stać się przez następną dekadę. McHale obok Sama Mitchella stał się w Minnesocie mentorem K.G we wczesnych latach jego kariery. Potem nie był w stanie stworzyć wokół niego zespołu na mistrzostwo, poza drużyną z sezonu 2003/04, najlepszego w karierze Garnetta, którą zatrzymała dopiero kontuzja Sama Cassella.

Koniec końców, Garnett wydostał się z Minnesoty, a współtwórca pierwszej wielkiej Big3 w historii Boston Celtics przehandlował go do swojego ulubionego klubu, aby stworzyć drugą.  K.G. zdobył mistrzostwo już w pierwszym sezonie, będąc najbardziej wartościowym graczem Celtics.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułStary Miller poprowadził Nuggets
Następny artykułPodsumowanie dnia: bójcie się Nikoli “Meat” Pekovica

3 KOMENTARZE