Diamenty Alertu: Lowry vs. Bledsoe i inni

1

Cofamy się do początku rozgrywek 2014/15.

Toronto Raptors dopiero umacniali swoją pozycję na Wschodzie po przerwaniu kilkuletniej nieobecności w playoffach wcześniejszym sezonem na 48 zwycięstw. Tyle samo zanotowali będący wówczas dużym objawieniem Phoenix Suns, ale im to nie wystarczyło, żeby załapać się do ósemki Zachodu. W uzyskaniu jeszcze lepszego wyniku miało pomóc dodatnie Isaiaha Thomasa i stworzenie tercetu guradów. Do ekipy z Toronto dołączył natomiast Lou Williams, żeby rozegrać swój pierwszy z trzech sezonów nagrodzonych tytułem Szóstego Gracza.

Przy okazji jeszcze wspomnę, bo dostaliśmy cynk od Venoma, że dawne klasyki można pooglądać także w weekendy na Canal+Sport. Wczoraj pokazywali 57 punktów Kyrie’go Irvinga podczas wizyty Cavaliers w San Antonio. Ten mecz też u nas był oznaczony „diamentem”. Ten poniżej to zdecydowanie mniej oczywisty klasyk.

24 listopada 2014
(11-2) Toronto Raptors vs. (9-5) Phoenix Suns

Do obejrzenia w League Pass

Przed meczem:

Nie mieliśmy zapowiedzi tego meczu, ale wystarczyło przeczytać początek porannego Flesza Maćka, żeby bez poznawania wyniku przekonać się do odpalenia League Passa:

Niewiele jest lepszych matchupów w NBA niż ten kiedy napuścisz na siebie Kyle’a Lowry’ego i Erica Bledsoe.

Obaj masywni, przypominający bardziej zawodników NFL, jedni z najlepszych w historii graczy walczących o bezpańskie piłki.

Obaj z potencjałem do zaliczania triple-doubles, ale i kilku przechwytów, bloków i ofensywnych zbiórek w meczu.

Poprzedni artykułWake-Up: Magic zgasił Edwardsa, co Bulls zrobią z Lonzo
Następny artykułWake-Up: NBA 2K wrzuciła ratingi, ESPN typuje Celtics-OKC