Wake-Up: Celtics zlani w Dallas. Barkley kończy karierę

27

Wczoraj wieczorem w Monachium Szkoci, grając w dziesiątkę, strzelili gola kontaktowego przy zero-cztery niemieckim obrońcą, a trybuny oszalały, że można się było grubo zdziwić.

I to nam, kibicom NBA, zarzucają, że głupiejemy, gdy ktoś strzeli kontaktowego przy 0-3 w serii?

0-157 i te rzeczy?

Litości.

Free Basketball!

(1) Boston Celtics @ (5) DALLAS MAVERICKS 84:122 (1-3) Tatum 15 – Doncić 29, Irving 21

1) Tylko, że to nie Dallas Mavericks grają w dziesiątkę, tylko Boston Celtics, którzy bez Kristapsa Porzingisa zostali rozjechani w czwartym meczu Finałów 84:122.

Dwudziestoma było w połowie drugiej kwarty, 35-61 do przerwy, trzydziestoma było już na początku drugiej połowy, a my, czyli ci, którzy zostali przy tym meczu, najpewniej rano, bo który Szkot po nocach, by tak długo przy czymś takim zostawał – my mieliśmy kilka minut bonusowej koszykówki.

To wtedy w połowie trzeciej kwarty Josh Green zaatakował closeout, ostro, znalazł pod koszem Derecka Lively’ego, żeby w następnej akcji jeszcze lepszym passem Kyrie Irving w transition znalazł trailującego środkiem w kontrze Lively’ego, który skończył to giętko, acz z góry i mocno. Było aż pięć podań w transition na połowie Celtics razem w dwóch tych akcjach. Było 88 do iluś, było już czterdziestoma niemal, 88-52 na 3 minuty i 18 sekund do końca kwarty, kiedy wreszcie Joe Mazzulla posadził starterów i wpuścił Svi Michailuka, Luke’a Korneta i resztę. Tu już podziękowaliśmy za grę.