Wake-Up: Odpowiedź Karla, kosmiczny rzut Luki, gramy dalej w WCF

7

Będzie mecz nr 5 w czwartek w finałach Konferencji Zachodniej, przyjdą ludzie, zapełni się hala i będzie presja na lokalnej drużynie z Minnesoty, żeby wywieźć serię z powrotem do Dallas. A jeśli to się stanie, to pojawi się presja na drużynie z Dallas, żeby w sobotę skończyć serię i uniknąć meczu nr 7.

Do kolejnego czwartku mamy jeszcze zbyt dużo czasu, żeby spędzić go bez NBA. Minnesota Timberwolves nie dali się zesweepować Dallas Mavericks.

Do gier!

1) Mavericks trafili najgorsze 42% rzutów w serii, spudłowali dziewięć trójek w czwartej kwarcie, piętnaście w drugiej połowie, w pewnym momencie nie mogli trafić kamieniem w otwarte drzwi stodoły i przegrali 100:105 u siebie z Timberwolves, ale prowadzą 3-1 w WESTERN CONFERENCE FINALS.

Anthony Edwards wreszcie wysłał swój ciężki tyłek do obrony Luki Doncicia, Karl-Anthony Towns 20 ze swoich 25 punktów rzucił w drugiej połowie, dziesięć w czwartej kwarcie, a Naz Reid urwał się po timeoucie, i błędzie Ky’a i PJ’a, na layup, który zamroził mecz, więc jeszcze nie kończymy.

Mieliśmy kolejny w tej serii, czwarty już wyrównany mecz, tym razem ciężki, bo, raz że przy 0-3, a dwa, że było tylko 84-83 po czterech minutach czwartej kwarty. Wszystko to zanim back-2-back trójki Townsa pozwoliły Minnesocie wejść w crunchtime z pięcioma punktami przewagi, a trzecia trafiona za dwie minuty dała już sześć.

Edwards trafił dwa kolejne midrangery, jeden po spinie na dwóch obrońcach Dallas i zaraz jeden po picku ze stopą na linii za trzy, który na 40 sek. przed końcem dał Minnesocie wydawało się bezpieczne pięć do przodu: