Wake-Up: Shai zabrał Game 4 w Dallas kontuzjowanemu Luce

14

Jakby przytłumiony hałas towarzyszył wydarzeniom w Dallas, gdy wyraźnie kontuzjowany Luka Doncić ciężko pracował, żeby w ogóle dokończyć mecz i Mavericks nie mogli dotrzymać Oklahomie placu.

Cleveland Cavaliers za to już posadzili Donovana Mitchella na czwarty z Celtics z “left calf strain” i w środę grali będą w Bostonie o sezon.

Do gier:

stvincentakronohio

#1 CELTICS @ #4 Cavaliers (3-1) 109:102 Tatum 33/11/5 – Garland 30/7a
#1 THUNDER @ #5 Mavericks (2-2) 100:96 Shai 34 – Doncić 18/12/10

1) Po rzuceniu tylko 72 punktów w pierwszych 41 minut tego znów-ciasteczka, Shai Gilgeous-Alexander i OKC Thunder zdobywali punkty nagle w 12 z 15 posiadań do końca meczu, w pierwszych dziesięciu z jedenastu, żeby w fantastycznie dorosłym stylu wrócić z 72-80 i pokonać Mavericks w Dallas 100:96, tym samym doprowadzić do remisu 2-2.

Na 10 sek. przed końcem, przy stanie 96-94, po tym jak piłka wykręciła się z kosza po stepbacku Shaia, Luka, po raczej fantom-faulu, poszedł na linię i trafił tylko jeden rzut wolny. W hali zrobiło się przeraźliwie cicho, bo w crunchtime tego meczu piłka była już w rękach Kyrie’ego Irvinga, doskonale krytego przez rookie Casona Wallace’a – nie w rękach Luki.

Po dwóch celnych wolnych Cheta Holmgrena na 98-95, Mavericks nie mieli timeoutu. Piłka na pięć sek. przed końcem dotarła na dziewiątym metrze do P.J’a Washingtona, ten złożył się do rzutu, ale oddał piłkę do prawego rogu do Tima Hardawaya. I w tym właśnie momencie, gdy PJ podawał, Shai fenomenalnie go sfaulował, żeby nie ryzykować trójki. Washington spudłował pierwszy wolny, trafił drugi na 98-96 i za chwilę Shai dwoma swoimi wolnymi zamroził mecz i ustalił wynik.

41% Dallas, 38% Oklahomy. Trzech pierwszych kwart nawet nie wspominajmy. OKC 23-24 na linii, za to Dallas 12-23.

Oklahoma City shot 33% in the third quarter to 25% for the Mavs.

Poprzedni artykułShams: Bronny zostanie w drafcie
Następny artykułPistons spróbują zabrać Connelly’ego z Minnesoty?