Wake-Up: 42 Greena i 6 dla Rockets, Magic robią minimum Play-In

7

Ostatnim razem, kiedy Orlando Magic zrobili playoffy w 2020 roku poszli w 33-40.

Aaron Gordon był w składzie, Al-Farouq Aminu czy D.J. Augustin. Ostatniej nocy Magic zapewnili sobie co najmniej udział w Play-In i zmierzają po najlepszy bilans od sezonu 2010/11, chociaż to już dekada od kiedy atak Magic jest w dolnej dziesiątce ligi.

Mieliśmy tylko pięć meczów w tę filigranową wtorkową noc, sygnowaną przez młodych, elektrycznych shooting-guardów i już 6 z rzędu zwycięstwo Houston Rockets, czwarte z kolei bez Alperena Senguna.

Do gier:

48-21 Nuggets @ 47-22 Timberwolves 115:112 Jokić 35/16z – Edwards 30/8/8
42-26 Pelicans @ 26-43 Nets 104:91 Williamson 28 – Thomas 25
40-29 Mavericks @ 15-54 Spurs 113:107 Doncić 18/10/16 – Jones 22/9a
33-35 Rockets @ 11-58 Wizards 137:114 Green 42/10z – Jared Butler 15/9a
17-52 Hornets @ 41-28 Magic 92:112 Miller 21 – Anthony 21

1) Nie było to tak dominujące, jak w sobotę nad Cleveland, ale wystarczyły Houston Rockets cztery ostatnie minuty trzeciej kwarty, żeby z remisowego meczu przeciwko tankującym Washington Wizards zrobić dwadzieścia przewagi i na końcu wygrać go 137:114.

Jalen Green nagle znalazł swój miękki stepback i Rockets skończyli trzecią kwartę serią 25-6.

Od 76-76 do 101-82 Jalen Green rzucał lub asystował w każdym kolejnym po sia da niu Rockets.

Wizards przez większość meczu grali dobry jeden na jeden defense na odradzającym się numerze 2 Draftu 2021, szybko zaczęli go też podwajać tuż za połową, ale coś ewidentnie kliknęło w jego grze i rzucił career-42 punkty na 12-21, w tym 7-13 za trzy i zebrał 10 piłek.

37, 26, 42 w trzech kolejnych meczach. Dwa season-highs w tym czasie.