Dniówka: Dominujący Embiid. Pojedynki Nikola-Luka, Jimmy-Ant

0

Philadelphia 76ers w weekend kontynuowali niszczenie słabszych rywali i swój back-to-back wygrali różnicą aż 85 punktów! To już sześć zwycięstw z rzędu, a w sumie 12-0 w pojedynkach z drużynami z ujemnym bilansem. Pozostają jedyną ekipą na Wschodzie, która nie zaliczyła jeszcze żadnej wpadki ze słabym przeciwnikiem. To nie tylko zbieranie łatwych zwycięstw, ale też pokaz swojej wyższości i absolutna dominacja, której przewodzi oczywiście Joel Embiid.

Embiid gra fantastycznie, szybo załatwiając sprawę, dzięki czemu w tych sześciu ostatnich meczach spędził na parkiecie łącznie tylko 13 minut w czwartych kwartach. W końcówkach już przeważnie spokojnie odpoczywa, bo wcześniej wyciska maksimum ze swojego czasu gry. Już sześć razy z rzędu miał na swoim koncie więcej punktów niż rozegranych minut (42pkt w 30min, 35 w 29, 41 w 31, 34 w 30, 38 w 36, 50 w 38) i teraz to samo dotyczy również jego łącznych osiągnięć po 22 meczach (752pkt, 746min). Nawet wielkiemu Wiltowi Chamberalinowi tylko raz udało się zanotować więcej punktów od minut na takim etapie sezonu. Co więcej, Joel zalicza teraz także serię już 10 meczów z co najmniej 30-punktowym double-double. To dopiero trzecia taka dwucyfrowa seria w NBA na przestrzeni ostatnich 50 lat. Wcześniej zrobili to tylko Moses Malone (w 1982) i Shaquille O’Neal (2001).

To nadal jeszcze wczesna faza długiego sezonu, ale Joel na razie bardzo pewnie zmierza po trzecią z rzędu koronę króla strzelców, zdobywając najwięcej w karierze 34.2 punktów. Najczęściej w całej lidze dostaje się na linię (10.3 FTM), pod względem punktów z pomalowanego jest szósty, a do tego imponuje jumperem, będąc drugim najskuteczniejszym graczem, który oddał już ponad sto rzutów z półdystansu (47.1%, tylko SGA jest lepszy).

Poprzedni artykułWake-Up: “Popovich do zwolnienia! WTF”, przerwana seria Stepha