Kidd na gorącym krześle już po pierwszym meczu preseason

11

Trenerzy NBA muszą zdecydowanie uspokoić się z tymi czapkami noszonymi daszkiem do tyłu.

Luka Doncić zalicza 32 punkty na mecz w NBA, i to nie jest nawet najlepsza część jego gry – jest nią kreowanie dla innych. Gdyby tylko był dominującym obrońcą, mówilibyśmy o nim w lidze “GOATów”. Hej, hej! Ruszył preseason, my też musimy się rozgrzać dużymi zdaniami.

Dallas Mavericks zostali zniszczeni w pierwszej połowie przez grających bez Anthony’ego Edwardsa Minnesota Timberwolves, przegrywali już 3-16, w drugiej kwarcie aż 29 punktami, zanim polegli w Abu Dabi 99:111.

Luka Doncić rzucił 25 punktów – wszystkie do przerwy, bo grał tylko w pierwszej połowie – 25 punktów z 49 do przerwy swojego składu, który przegrywał w pewnym momencie drugiej kwarty już 24-53, a 49-66 na jej koniec.

Był to pierwszy mecz całego preseason, mogliśmy sobie po Mistrzostwach Świata przypomnieć nasz bardziej leniwy rytm 48 minutowych meczów, dzielonych długimi przerwami, po dwie w kwarcie. My, nie Timberwolves, którzy bez lekko kontuzjowanego Edwardsa – ścięgno udowe w prawej nodze – grali outside-in i znowu outside, atakowali obręcz, dzielili się piłką, generalnie przerzucali ją sobie wokół pola trzech sekund, gdy obrona Mavericks zastanawiała się, czy switchuje, czy nie, będąc bezradną do przerwy. Doncić i Kyrie nie wyszli na drugą połowę, a w trzeciej kwarcie Josh Green, Dante Exum i Jaden “Party” Hardy zmniejszyli straty do pięciu punktów, zanim Timberwolves zaraz znów odskoczyli na dwucyfrowe prowadzenie.

Poprzedni artykułTypy przed sezonem: 17. New Orleans Pelicans
Następny artykułWake-Up: Clippers walczą o Hardena, Embiid wybrał USA