Słoweńcy złamali Australijczyków i wyrzucili z turnieju!

3

To już sześć lat od kiedy zdobyli Mistrzostwo Europy, ale choć grają już bez Gorana Dragicia, Słowenia jest cudowną drużyną koszykówki, drużyną przez duże “D”, w pełnym tego słowa znaczeniu.

Jesteśmy ze Słoweńcami w tym roku na Szóstym Graczu od pierwszego sparingu i oby trwało to jak najdłużej. O to właśnie w tym wszystkim chodzi. O zaufanie, chemię, najlepszego gracza na boisku, ale i o umiejętność wzięcia sprawy w swoje ręce, gdy rywal próbuje wyrzucić go z meczu.

W pierwszym meczu drugiej fazy grupowej Luka Doncić był blitzowany, podwajany w pick-n-rollu od samego początku, ale przy wzroście 200 cm nikt na świecie tak nie podaje w powietrzu z podwojeń – w ułamku sekund czyta, czy obrońca w tylnej linii schodzi pod kosz, czy do rogu i wtedy decyduje – a jego koledzy, bez niego na boisku, runem 9-0 na starcie czwartej kwarty zamienili tylko już dwa punkty przewagi w bezpieczną, którą potem dalej w dominujący sposób dowieźli, pokonując czkającą w ataku Australię 91:80.