Wake-Up: Washington zostaje w Charlotte, Franz nie zagra z AUS

3

Za nami drugi, a przed nami trzeci dzień Mistrzostw Świata w Azji.

Francuzi jeszcze liżą rany po embarassement z Kanadą, a dziś już zwyczajnie muszą wygrać z braćmi Bertans, czyli z Łotwą, żeby nie odpaść z turnieju. Ten mecz po obiedzie o 15:30, a już o 10:30 mecz dnia, Australia kontra Niemcy, niestety z jednym dużym osłabieniem.

Inny ważny mecz, to o godz. 10 w grupie “A” Włochy-Dominikana (oba po 1-0), bo Filipiny poradzą sobie z Angolą, jak 132 lata historii koszykówki i Charles Barkley.

Wróćmy się jeszcze do dnia wczorajszego, najpierw jednak posłuchajmy, co do powiedzenia ma Evan Turner.

1) Adam Silver słuchał na pewno będzie tego, co Elton Brand w 2012 roku powiedział Evanowi Turnerowi przed meczem nr 7 serii 76ers-Celtics o tym, że Sixers “muszą wygrać +15, żeby wygrać jednym”.

nie oszukujmy się

92:91, 81:82, 107:91, 83:92, 101:85, 75:82 i w meczu nr 7, w jednej z najgorszych siedmiomeczowych serii w historii, Celtics pokonali 76ers 85:75, 30-23 w czwartej kwarcie. Brand popełnił w niej 4 z 9 fauli Sixers, ale w całym meczu było w faulach tylko 23-22 dla Sixers. Te 9, bo na końcu Sixers wysyłali w ostatniej minucie Celtics na linię.

Było zresztą jeszcze 71-68 na niespełna cztery minuty przed końcem, zanim Rajon Rondo zabrał ten siódmy mecz i półfinał Wschodu.

W czterech kolejnych akcjach: trafił layup, z dalekiego półdystansu, za trzy i faulowany przez Branda trafił dwa wolne na 80-70.

2) Amerykanie w grupie “C” pokonali bez problemów Nową Zelandię 99:72. Paolo Banchero rzucił z ławki 21 punktów. Jutro Team USA gra z Grecją, która wygrała 92:71 z Jordanią, dla której 25 punktów rzucił nasz trochę niewidziany kolega Rondae Hollis-Jefferson.

Poprzedni artykułŚwietny debiut Carlika Jonesa na MŚ, NBA w reprezentacji Południowego Sudanu