Wake-Up: Grizzlies zniszczyli Bucks i przejęli jedynkę Zachodu. Gorący Herro

5

Memphis Grizzlies zmiażdżyli drugą najlepszą drużynę NBA, przedłużyli swoją serię zwycięstw do siedmiu meczów i przesunęli się na pozycję lidera Zachodu (19-9).

Wyprzedzili New Orleans Pelicans, którzy ponownie przegrali w Salt Lake City.

Miami @ Houston 111:108 (T.Herro 41 – J.Green 22)
Milwaukee @ Memphis 101:142 (B.Portis 19 – J.Morant 25/10/10)
New Orleans @ Utah 129:132 OT (Z.Williamson 31/8/8 – J.Clarkson 39/8)
Phoenix @ LA Clippers 111:95 (M.Bridges 27 – T.Mann 22)

1) Memphis Grizzlies od samego początku zdominowali pojedynek z Milwaukee Bucks, w połowie drugiej kwarty mieli dwa razy więcej punktów (54-27), a potem tylko powiększali przewagę, która na starcie czwartej urosła do aż +50, co jest największą różnicą tego sezonu.

To był fantastyczny występ całej drużyny gospodarzy. Ich obrona świetnie zablokowała dostęp do kosza, Bucks nie potrafili przebić się w pomalowane, dlatego rzucali zza łuku, ale mocno pudłowali (26%). Natomiast w ataku Grizzlies mieli mnóstwo różnych opcji i ostatecznie aż pięciu rezerwowych zanotowało dwucyfrowy dorobek punktów. W sumie zdobyli też 86 punktów w paint. Oczywiście na czele stał rewelacyjny Ja Morant, który przez trzy kwarty zaliczył triple-double: 25 punktów, 10 zbiórek i 10 asyst przy tylko jednej stracie.