Wake-Up: Ósma z rzędu wygrana Cavs. Cam Johnson przejdzie operację. Raptors bez Siakama

10

Cleveland Cavaliers pozostają drugą najlepszą (8-1) i najgorętszą drużyną NBA.

Zanotowali już ósme zwycięstwo z rzędu, co jest ich najdłuższą taką serią od czasu ostatniego sezonu LeBrona Jamesa. A teraz właśnie pokonali w Los Angeles swojego byłego gwiazdora, dla którego była to dopiero druga w karierze porażka przeciwko drużynie z rodzinnego Ohio.

Tymczasem inny były zawodnik Cavs, Collin Sexton przejął finisz drugiego meczu rozgrywanego w niedzielę w LA. To nie był dobry dzień dla gospodarzy w Crypto Arena.

Utah Jazz z bilansem 8-3 są drugą drużyną Zachodu.

Cleveland @ LA Lakers 114:100 (D.Mitchell 33 – L.James 27)
Chicago @ Toronto 104:113 (D.DeRozan 20 – F.VanVleet 30/11a)
Washington @ Memphis 97:103 (M.Morris 18 – D.Bane 28)
Utah @ LA Clippers 110:102 (J.Clarkson 23 – P.George 34)

1) Lakers dobrze weszli w mecz przeciwko Cavaliers, ale nie utrzymali tej energii po przerwie i skończyło się kolejną porażką. Goście przejęli prowadzenie otwierając trzecią kwartę serią 11-0, a na przełomie trzeciej i czwartej zrobili kolejny, większy run 17-0, który rozstrzygnął losy tego pojedynku.

Anthony Davis (19-12) już po raz drugi z rzędu zniknął w drugiej połowie, w której teraz oddał tylko 2 rzuty z gry. Russell Westbrook dał świetny impuls z ławki w pierwszej kwarcie, kiedy trafił pierwsze 4 swoje rzuty, w tym dwa zza łuku, miał 4 asysty i 2 przechwyty. Potem przez chwilę pomógł Lakers zatrzymać run rywali w trzeciej kwarcie, ale nie utrzymał swojego wcześniejszego ognia i po przerwie był tylko 1/6 z gry. Ostatecznie miał 19 punktów (3/5 za trzy), 10 asyst i też 7 strat. Kendrick Nunn zastąpił chorego Patricka Beverleya w piątce i przez 18 minut nie zdobył punktu. LeBron rzucił 27.

Poprzedni artykułWake-Up: Zwycięski buzzer Foxa z logo. Nets 2-0 bez Kyrie’go
Następny artykułFlesz: Czego nauczyliśmy się po 3 tygodniach sezonu