Dominacja USA w pojedynku z Japonią

0

Amerykanie odbili sobie ciężki mecz z Turcją sprzed dwóch dni i na zakończenie pierwszej fazy Mistrzostwa Świata przeszli się po Japonii. Zanotowali efektowne zwycięstwo 98:45 i z bilansem 3-0 awansują do drugiej rundy.

To była dominacja jakiej oczekuje się od drużyny USA. Od samego startu pokazali swoją ogromną przewagę nad rywalami, niszcząc najsłabszą ekipą grupy E. Rozpoczęli mecz zdobywając pierwsze 13 punktów, a za chwilę prowadzili 18-2. Jeszcze w pierwszej kwarcie Amerykanie trafili tylko 35% z gry, ale potem rzuty zaczęły im częściej wpadać i przewaga szybko rosła. Na przerwę schodzili mając 33 punkty więcej, a w czwartej kwarcie było już +62.

Najlepszym strzelcem spotkania był Jaylen Brown, który wchodząc z ławki zdobył 20 punktów. Kemba Walker miał 15 punktów i 8 asyst. Harrison Barnes dodał 14 punktów i 8 zbiórek, zajmując się również pilnowaniem młodego lidera Japonii. Rui Hachimura uzbierał tylko 4 punkty z 8 rzutów, ale popisał się też efektownym wsadem.

W ekipie USA nie grali kontuzjowani Jayson Tatum (kostka) i Marcus Smart (mięsień czworogłowy).

Tymczasem Turcja, która była tak bliska pokonania drużyny Gregga Popovicha, teraz niespodziewanie przegrała decydujący pojedynek z Czechami i to Tomas Satoransky z kolegami zajęli drugie miejsce w grupie.

W kolejnym meczu, w sobotę Amerykanie zmierzą się z Grecją, która zapewniła sobie awans pokonując Nową Zelandię. Giannis Antetokounmpo po kiepskim poprzednim występie, teraz już w pierwszych minutach miał 7 punktów, robiąc dwa efektowne wsady i trafiając zza łuku. Ostatecznie zanotował 24 punkty, 10 zbiórek i 6 asyst.

Poprzedni artykułSitarz: Grupowi rywale. Rosja