Pnie się w górę tabeli Konferencji Wschodniej zespół Nate’a McMillana, w tej chwili z czwartym najlepszym bilansem w NBA, i z równowagą, którą osiągnęli podczas jedenastomeczowej przerwy Victora Oladipo. Gracza dzisiaj zdrowego, z game-winnerem w bardzo dobrym piątkowym meczu i z nieco inną rolą na parkiecie.
W grze lidera zmieniło się tyle ile może i powinno na jakiejkolwiek przestrzeni sezonu regularnego, kiedy co najwyżej manipuluje się liczbą rzutów i pozycji, minutami w konfiguracjach dotąd niespotykanych, pomysłami w obronie, indywidualnym podejściem. Mianowicie: pojawiło się u Oladipo więcej kreacji, przerzutów w pick-and-rollu do rogów, gry bez piłki, nastąpił wzrost asyst. Można to spiąć słowem rozwój. A jak rozwój to dojrzałość. Bo po powrocie Oladipo nie wygląda na zagubionego i nie popada w skrajność. Jeszcze w poprzednim sezonie miał pewien okres wstrzemięźliwości w decyzjach. Wstrzymywał się przed rzutem i oddawał piłkę (istnieje różnica między oddaniem a podaniem). Dzisiaj lepszy koszykarz potrafi dostosować się do warunków. Spokojnie wyczuć kiedy zespół potrzebuje punktów, a kiedy mogą dostarczyć ich partnerzy.
Chcesz czytać dalej?
Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.
Subskrybcja
Uzyskaj dostęp dopełnej treści artykułów.
Muszę pochwalić – jeden z najlepiej napisanych Twoich tekstów, przeczytałem z przyjemnością i skróciłbym tylko trochę. Tak trzymaj.
Pacers to bardzo fajna historia ale a) wschód b) jak w playoffach będą zdobywać punkty? McMillan trochę się zapowiada na powtórzenie sytuacji Caseya (zwolnienie po otrzymaniu CotY, ten zespół po prostu wyżej nie podskoczy).
Litości… nie słuchaj takich. Nic nie skracaj!
Coraz więcej o Pacers, to cieszy ;]
Czekam na teksty Piotrka, jak na ‘Gwiazdkę’, świetna robota.
Poczytałbym, Piotr, Twoje przemyślenia nt. obecnego kursu/przyszłości Suns i duetu Booker/Ayton. Było to może gdzieś już na początku sezonu w ‘Obserwacjach’ i przeoczyłem, czy możemy liczyć również i na taki tekst?
Jestem fanem tekstów Piotra. Według mnie taka ogólna analiza jak w powyższym tekście jest dużo ciekawsza niż dotychczasowe szczegółowe analizy taktyki gry poszczególnych zespołów. Po prostu lepiej się to czyta.