Wake-Up: 6 wygrana Clippers. Wyjazdowa seria Warriors. Game-winner Bazemore’a

6

Kawhi Leonard znowu jest poza grą na czas nieokreślony. Ostatnio pauzował przez uraz barku, ale teraz dokucza mu ból mięśnia czworogłowego, czyli wracamy do tego, przez co już stracił pierwsze dwa miesiące rozgrywek. San Antonio Spurs wolą być ostrożni, dlatego odsunęli go od gry, żeby kontynuował rehabilitację.

A to niestety nie koniec doniesień o kontuzjach.

Chicago staje się niebezpiecznym miejscem. Drugi mecz z rzędu jeden z ich rywali opuszczał parkiet na wózku. Poprzednio Tyler Johnson, teraz Jordan Bell i to już po pierwszej akcji, po tym jak został zniszczony przez Robina Lopeza.

Ale były też ofiary w ekipie gospodarzy. Kris Dunn zaliczył bardzo bolesny upadek uderzając twarzą o parkiet.

Washington @ Charlotte 109:133 (Beal 25 – Kidd-Gilchrist 21)
New Orleans @ Atlanta 93:94 (Holiday 22 – Bazemore 20)
San Antonio @ Brooklyn 100:95 (Aldridge 34 – Crabbe 20)
Detroit @ Toronto 91:96 (Drummond 25 – Miles 21)
Golden State @ Chicago 119:112 (Thompson 38 – Mirotić 24)
New York @ Memphis 99:105 (Porzingis 21 – Evans 23)
Miami @ Milwaukee 106:101 (Whiteside 27 – Middleton 25)
LA Lakers @ Oklahoma City 90:114 (Randle 16 – Anthony 27)
Utah @ Sacramento 120:105 (Mitchell 34 – Cauley-Stein 26)
Denver @ LA Clippers 104:109 (Harris 19 – Griffin 20)

* Splash Brothers byli gorący w Chicago i Warriors wyrównali rekord klubu wygrywając po raz 14 z rzędu na wyjeździe. Uciekli rywalom w trzeciej kwarcie, w której zrobili run 19-0, choć potem Bulls jeszcze zmniejszyli straty i walczyli do samego końca,

Klay Thompson trafił 7/13 za trzy na 38 punktów. Stephen Curry zaliczył 6/11 zza łuku i 30 punktów. Poza nimi nikt w drużynie gości nie miał celnej trójki.

“It was an old-school Splash Brother game.” Steve Kerr

Kevin Durant zanotował linijkę 19-8-7. Nie grali kontuzjowani Draymond Green i Andre Iguodala. Prześwietlenie lewej kostki Bella nie wykazało uszkodzenia, ale opuszczał halę o kulach w specjalnym bucie ochronnym i dzisiaj przejdzie badanie rezonansem magnetycznym.

“It was definitely way worse than a normal sprain. Like I said, I thought I broke it.”

Zach LaVine w swoim trzecim meczu trafił tylko 2/12 z gry.

* Lauri!

* Niko!

* Clippers przetrwali na finiszu i wygrali ważne starcie z Nuggets, przedłużając swoją serię do sześciu zwycięstw (obecnie najdłuższa w lidze).

Blake Griffin zanotował 20 punktów i 12 zbiórek, ale na 15 sekund przed końcem przy dwupunktowym prowadzeniu spudłował dwa wolne. Na szczęście dla gospodarzy, Nuggets tego nie wykorzystali i Will Barton stracił piłkę w penetracji. Wesley Johnson na linii przypieczętował zwycięstwo, a w sumie 10 ze swoich 15 punktów zdobył w czwartej kwarcie, trafiając ważną trójkę z rogu na +7 na 1:58, kiedy piłka trafił do niego po nieudanym podaniu Lou Williamsa do Griffina. Sweet Lou tym razem nie był gorący i uzbierał 17 punktów z 18 rzutów.

DeAndre Jordana ponownie nie grał. Nuggets byli bez Jamala Murray’a i Mason Plumlee (16-14) wrócił do piątki. Nikola Jokić miał 18 punktów.

* Dzień po zwycięstwie w Bostonie Pelicans dobrze rozpoczęli mecz w Atlancie, ale Hawks odrobili 19 punktów straty z pierwszej połowy, wygrywając trzecią kwartę 26-10, a na finiszu bohaterem został Kent Bazemore, który trafił game-winnera nad Anthony’m Davisem.

Bazemore zdobył 20 punktów, Dennis Schroder miał 15 asyst, a Hawks dopiero po raz drugi w sezonie mają serię dwóch zwycięstw.

Davis po rzuceniu 93 punktów w dwóch poprzednich meczach, tym razem uzbierał ledwie 8 z 8 rzutów. DeMarcus Cousins zaliczył 19-14-7, a na 13.7 sekund przed końcem spudłował jeden z dwóch wolnych, co pozwoliło Hawks objąć prowadzenie po rzucie Bazemore’a.

* Hornets w imponującym stylu przywitali Steve’a Clifforda wracającego na ławkę. Trafili pierwsze 10 swoich rzutów, ustanowili rekord klubu zdobywając 77 punktów w pierwszej połowie, a cały mecz skończyli z dorobkiem 133 robiąc blowout na Wizards.

Na finiszu spotkania doszło do małej przepychanki, w rezultacie czego Michael Carter-Williams i Tim Frazier zostali wyrzuceni z boiska.

To zamieszanie zaczęło się od faulu Jasona Smitha na MCW, więc ktoś musiał za niego rzucać wolne. Scott Brooks wybrał Dwighta Howarda…

Marcin Gortat był bez punktu (0/3 z gry) przez 20 minut, zebrał 8 piłek.

* Hassan Whiteside rozegrał swój najlepszy mecz sezonu i Heat po raz drugi w ciągu ostatnich kilku dni pokonali Bucks. Zdobył najlepsze w sezonie 27 punktów (10/12 z gry), zebrał 13 piłek (w tym ważną zbiórkę w ataku na samym finiszu, po której był jump ball i piłka dla Heat) i miał 6 bloków.

Poprzedni artykułDniówka: Kto z Zachodu powinien zagrać w All-Star Game?
Następny artykułFlesz: AntyClippers Doca Riversa, trwa dziwny sezon Denver