Wake-Up: Warriors pokonali Cavs, Thunder wygrali z Rockets

24

NBA zapewniła nam przyjemną rozrywkę w świąteczną noc. To nie były wielkie mecze, nie było też wielkich popisów gwiazd, ale obejrzeliśmy pięć wyrównanych pojedynków, z których cztery trzymały w napięciu do ostatnich minut. Najwięcej emocji było w Oakland, gdzie kolejna odsłona rywalizacji Golden State Warriors z Cleveland Cavaliers kończyła się kontrowersyjnym brakiem gwizdka przy akcji LeBrona Jamesa.

Philadelphia @ New York 105:98 (Embiid 25 – Kanter 31)
Cleveland @ Golden State 92:99 (Love 31 – Durant 25)
Washington @ Boston 111:103 (Beal 25 – Irving 20)
Houston @ Oklahoma City 107:112 (Harden 29 – Westbrook 31)
Minnesota @ LA Lakers 121:104 (Gibson 23 – Kuzma 31)

* Cavaliers przegrywali trzema punktami, kiedy LeBron James mając przeciwko sobie Kevina Duranta ruszył w stronę kosza. Został zablokowany i stracił piłkę na 24.5 sekund przed końcem. Na powtórce widać, że KD go faulował, ale sędziowie tego nie dostrzegli, natomiast oglądając wideo sprawdzali tylko kto ostatni dotknął piłki.

Jeff Van Gundy był bardzo zirytowany tą sytuacją, a jak to skomentował LeBron?

“He fouled me twice. But, whatever. What are you gonna do about it?”

Także na nieco ponad minutę przed końcem LeBron zgubił piłkę atakując przeciwko KD, który tym razem nie wymiękł i wygrał ten pojedynek. Choć z pomocą sędziów. Durant zdobył 25 punktów, miał 7 zbiórek i 5 bloków. James zanotował 20 punktów, 6 zbiórek, 6 asyst i 7 strat.

Draymond Green zaliczył triple-double 12 punktów, 12 zbiórek i 11 asyst. Miał asystę przy decydującej trójce Klay’a Thompsona na 1:34 przed końcem, która przełamała remis, a potem też ważną zbiórkę w ataku, zabierając kolejne cenne sekundy. Thompson zdobył 24 punkty.

Kevin Love zanotował 31 punktów, 6/11 za trzy i najlepsze w sezonie 18 zbiórek.

Cavaliers do samego końca walczyli o zwycięstwo, mimo że trafili ledwie 31.8% z gry. Ratowało ich to, że dobrze radzili sobie na dystansie, gdzie mieli skuteczność 41.7% i ostatecznie 15 z ich 28 celnych rzutów z gry to były trójki.

* Stehpen Curry, Isaiah Thomas i Chris Paul oglądali tylko występy swoich drużyn z ławki.

* Thunder byli clutch i przedłużyli swoją najlepszą w sezonie serię do 5 zwycięstw, a kluczową rolę na samym finisze odegrał Andre Roberson. Najpierw zablokował rzut za trzy Jamesa Hardena, po czym zakończył kontrę layupem, powiększając prowadzenie do +5 na 21 sekund przed końcem, a w kolejnej akcji jeszcze wybił piłkę Ericowi Gordonowi.

Russell Westbrook rozpoczął mecz od 4/14 z gry w pierwszej połowie, ale po przerwie trafił już 8 z 10 rzutów zdobywając w sumie 31 punktów. Do tego miał jeszcze 6 zbiórek, 11 asyst i 3 przechwyty. Wygrał pojedynek z Hardenem, który po dwóch kolejnych meczach na 51 punktów, teraz już tak nie szalał mając problem z defensywą Thunder. On także słabo spisywał się w pierwszej połowie (1/8 z gry), rozkręcił się w trzeciej kwarcie rzucając 14 punktów, ale w czwartej nie był w stanie poprowadzić Rockets. Zaliczył 29 punktów, 8 zbiórek i 14 asyst.

Paul George zdobył 24 punkty, Carmelo Anthony 20. Dla gości po 20 dołożyli Eric Gordon i Trevor Ariza.

Poprzedni artykułKajzerek: Szatnie-pułapki
Następny artykułWake-Up: Game-winning dunk Tysona Chandlera. Mavs pokonali Raptors