Z narracji wokół ligi wynika, że zespoły NBA coraz większą wagę przywiązuje do pracy, jaką wykonują międzynarodowi skauci, np. Rafał Juć. Europa jest rzecz jasna miejscem o szczególnym zainteresowaniu. Kilka krajów ma świetnie rozwinięte struktury szkoleniowe, dzięki czemu skutecznie odnajduje talenty w różnych częściach kontynentu. Rozwijają je mając bardzo zdrowe podejście do tego, jak powinien wyglądać ten proces. Wielokrotnie mówił o tym Gregg Popovich, będący największym fanem pracy wykonywanej przez europejskich trenerów. Na horyzoncie pojawił się kolejny prospekt, który zawiesił na sobie wzrok najlepszych skautów i walczy z ciężarem oczekiwań.
Królewscy z Madrytu mieli wyjątkowo kłopotliwy start do kolejnej kampanii w Eurolidze. Przez problemy z urazami kluczowych zawodników, Real w pierwszej fazie rywalizacji rzucił na głęboką wodę jeden z największych talentów ostatnich lat rocznika 90. Luka Doncić nie był w stanie postawić całej Europy na głowie i samodzielnie wygrywać dla Królewskich mecze. Jednak wiara Pablo Laso oraz jego asystentów w 16-latka była czymś rzadko spotykanym na takim poziomie rywalizacji.
Chcesz czytać dalej?
Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.
Subskrybcja
Uzyskaj dostęp dopełnej treści artykułów.
Tylko niech go Słoweńcom nie zabiorą… Korzystniej będzie dla całej rywalizacji na Eurobasketach
Dobrze ze jest przepis ze moze byc tylko dwóch naturalizowanych zawodników. Co innego jak rodzice emigrują i ktoś sie rodzi w danym kraju. A co innego ściagają bo maja kasę i fakt dobry program rozwoju ale to nie powód odrazu do naturalizacji.
Jak pójdzie grać dla Hiszpanii to będzie baaaardzo słabe!!!
mialem okazje przeciwko niemu grać gdy był 14 latkiem, widać było przyklejoną łatkę mega prospectu, no ale spełnia oczekiwania