Zaza Pachulia: “Nie jestem brudnym graczem”


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 16 maja 2017
fot. newspix.pl

Zaza Pachulia mówił dziennikarzom po poniedziałkowym treningu, że bardzo szanuje trenera Spurs Gregga Popovicha, ale odpiera jego zarzuty odnośnie “niebezpiecznego i niesportowego” zagrania na Kawhiu Leonardzie podczas pierwszego meczu Finałów Konferencji Zachodniej, który Golden State Warriors obrócili zaraz po tym, gdy lider drużyny z San Antonio zmuszony był opuścić boisko:

– Moje podejście do tej gry od 14 lat w tej lidze się nie zmieniło i polega na tym, by grać twardo i dawać z siebie 100%. Dlatego nie zgadzam się z głosami o tym, że jestem brudnym graczem. Kocham tę grę i gram twardo. Tak uczono mnie od samego początku.

– Zrobiłem co mogłem. Zagrałem właściwie w obronie i starałem się jak najbardziej utrudnić mu rzut. Życzyłbym sobie, by nie wylądował na mojej stopie i szczerze mówiąc, nie miałem pojęcia o tym, że to zrobił, dopóki się nie obróciłem i zobaczyłem jak leży na parkiecie. Gdy tylko wyrzucił piłkę, obróciłem się i starałem się gonić za zbiórką.

NBA ogłosiła, że nie wystosuje żadnej kary na Gruzina za to kontrowersyjne zagranie.

← powrót do newsów

Komentarze

 1. lukostro

  16 maja 2017 o 07:08

  Co ty tam wiesz Zaza, poczytaj lepiej komentarze na szóstymgraczu to się dowiesz, że jednak jesteś :)

  Lubię to: 20
 2. Angel of Goodness

  16 maja 2017 o 07:49

  Sure Zaza :)
  Dobry, szczery chłopak z Gruzji …

  Lubię to: 11
 3. rookiessj

  16 maja 2017 o 08:36

  NBA ogłosiła, że nie wystosuje żadnej kary na Gruzina za to kontrowersyjne zagranie… bo to jest kontrowersyjne tylko dlatego, że padł Kawhi. Ktokolwiek inny – nie było by tematu.

  Lubię to: 6
 4. Dr Ćma

  16 maja 2017 o 09:24

  Cieszę się, że jestem w tej kwestii po jednej stronie barykady z Popovichem. Każdy ma swoje autorytety, nie?

  “The two-step lead with your foot closeout is not appropriate,” Popovich said. “It’s dangerous, it’s unsportsmanlike, it’s just not what anybody does to anybody else. And this particular individual has a history with that kind of action.”

  PS Skontaktujcie się ze mną, każdemu z Was przeleję na konto 100 tysięcy złotych. #WierzęZazie

  Lubię to: 11
  • rookiessj

   16 maja 2017 o 10:14

   ja się skontaktuje na pewno kiedy będę potrzebował elokwentnego interlokutora który w moim imieniu (służbowo czy też prywatnie, odpłatnie czy nieodpłatnie) podejmie dysputy z kimkolwiek na jakikolwiek temat byle by udowodnić, że ma rację bez względu na posiadane argumenty !!!

   Lubię to: 4
   • Dr Ćma

    16 maja 2017 o 10:40

    Zawsze do usług.

    O Twoich argumentach niestety nie mogę wiele powiedzieć – są podejrzane o niewidzialność.

    Lubię to: 14
    • rookiessj

     16 maja 2017 o 15:27

     ty wczoraj występowałeś w roli Popa, Kawhi-ego, i wszystkich zawodników z kontuzja kostki. Myślę, że sobotniej nocy biorąc prysznic po meczu Lee opowiadał ci jak niefortunnie ułożył nogi. Stary Ty zarzucasz mi brak argumentów a sam wypowiadasz się jak uczestnik wydarzenia… niczym substantia grisea pod czaszka Zazy… byle by tylko pocisnąć (jesteś z zawodu Trollem?)

     Lubię to: 1
  • Neithan

   16 maja 2017 o 23:07

   A z którym Popovichem – tym broniącym boiskowego zabijaki Bowena, który mordował Nasha, Cartera i innych? Czy z tym, który wydaje się dziś obłudnie o tym nie pamiętać bo akurat padło na jego gracza?

   http://ftw.usatoday.com/2017/05/gregg-popovich-zaza-pachulia-rant-kawhi-leonard-injury-bruce-bowen-dirty-player-foul

   https://www.youtube.com/watch?v=THGJJHln4Co

   inne możesz sobie sam wygooglować :)

   Lubię to: 0
 5. Dr Ćma

  16 maja 2017 o 09:36

  “You can go back and look in Dallas games where he got a flagrant 2 for elbowing Patty Mills. The play where he took Kawhi down and locked his arm in Dallas and could have broken his arm.”

  #TatoaZazaPowiedział

  Lubię to: 8
 6. Herdar

  16 maja 2017 o 10:24

  Z jednej strony Zaza to sk.. i jak dla mnie zrobił to celowo to jednak mimo że Popovich jest dla mnie GOAT to zalatuje hipokryzją leciutko.
  #BruceBowen :)

  Lubię to: 7
 7. Kowiak

  16 maja 2017 o 12:19

  I już się gubi w zeznaniach…Nie biegł za zbiórką tylko do kontry. Proponuję wypytać całe GSW co Zaza robił po feralnym zdarzeniu. Na pewno ktoś się wysypie.

  Lubię to: 5
 8. ThisIsWhy...

  19 maja 2017 o 10:17

  Niestety Zaza jesteś nieczystym graczem ponieważ brakuje Ci umiejętności, to co robisz na boisku, to szarpanie, szczypanie, flopowanie, wymuszanie i wiele innych nieczystych zagrań. Ale gdy brakuje talentu, to tak jest.

  Lubię to: 0

Skomentuj