Właściciele drużyn chcą znać wyniki badań zdrowia psychicznego


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 21 sierpnia 2018

W poprzednim sezonie Kevin Love zmagał się z depresją i napadami paniki – teraz zawodnik Cleveland Cavaliers przekonuje, że stara się radzić ze swoimi problemami coraz lepiej, ale jednocześnie w rozmowie z dziennikarką The Today Show daje do zrozumienia jak trudne do omówienia są problemy psychiczne zawodników:

Jackie MacMullan z ESPN raportuje, że w związku z głośną historią Love’a oraz DeMara DeRozana, coraz więcej właścicieli drużyn pragnie otrzymać dostęp do pełnej dokumentacji medycznej. Również tej dotyczącej zdrowie psychicznego:

– Związek Zawodników optuje za tym, aby wyniki badań dotyczące zdrowia psychicznego graczy pozostały tajne, ale istnieje duża grupa właścicieli, która chciałaby przeforsować odtajnienie tych badań. Właściciele płacą zawodnikom miliony dolarów, dlatego chcieliby wiedzieć wszystko o swoich “inwestycjach”.

Asystent trenera Houston Rockets John Lucas jest zdania, że na problemy o podłożu psychicznym może cierpieć nawet 40% graczy NBA:

– W naszej lidze to prawdziwa epidemia. Mówimy tutaj o ADHD, chorobie dwubiegunowej, stanach lękowych i wreszcie depresji.

← powrót do newsów