Właściciel Rockets gotowy płacić podatek


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 17 lutego 2018
tilman-fertitta

Tilman Fertitta swój pierwszy sezon w charakterze właściciela Houston Rockets może jak dotychczas uznać za udany. Ekipa z Teksasu z bilansem 44-13 zajmuje obecnie pierwsze miejsce w lidze, odkąd kilka dni temu wyprzedziła Golden State Warriors.

W ostatniej rozmowie z dziennikarzami właściciel Rakiet stwierdził, że nie ma obiekcji w kwestii płacenia podatku od luksusu, jeżeli oczywiście będą za tym stały sukcesy zespołu:

– NBA to ciężki biznes. Od zarobienia pieniędzy do ich stracenia jest naprawdę niedaleka droga. Trzeba pamiętać, że zapłaciłem 2,2 miliarda dolarów za ten zespół. To nie było 80 czy 100 milionów, tylko naprawdę niewyobrażalna suma. Mój majątek nie jest wart 20 miliardów, tylko 4, ale nie mam problemów w tym, aby zapłacić w przyszłym sezonie podatek od luksusu, jeżeli tylko da mi to poważną szansę na zdobycie mistrzostwa. Pamiętajcie też, że taką szansę mamy również w tym roku. Po prostu zawsze można ulepszyć skład.

Amerykański miliarder, właściciel Landry’s, jednej z największych sieci restauracji w Stanach Zjednoczonych, zakupił Rockets 5 września. Dotychczasowemu właścicielowi Leslie Alexanderowi zapłacił rekordową sumę 2,2 mld dolarów.

← powrót do newsów

Komentarze

  1. JWill

    18 lutego 2018 o 11:13

    W ostatnim zdaniu miliarda, nie miliona :)

    Lubię to: 0

Skomentuj