Trevor Ariza myśli o przenosinach do Warriors


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 9 czerwca 2018

Czy Trevor Ariza dołączy do Golden State Warriors?

Chris Haynes z ESPN powiedział w podcaście “The TK Show”, prowadzonym przez Tima Kawakamiego z portalu “The Athletic”, że ten wkrótce 33-letni niski skrzydłowy może rozważyć potencjalną obniżkę zarobków, byleby dołączyć do Golden State Warriors.

Warriors zdobyli drugi tytuł mistrzowski z rzędu. Suma zarobków  graczy znalazła się znów powyżej pułapu “Luxury-Tax”, co ograniczyło przed rokiem możliwości na rynku wolnych agentów do korzystania z wyjątków.

Rok temu, jak się okazało, Warriors nie trafili z Nickiem Youngiem, przeznaczając na jednoroczny kontrakt dla niego swój wyjątek “Mid-Level” (5.2 mln dolarów). W tym roku znowu będą mieli dostępny tzw “Taxpayer Mid-Level”, który wynieść ma 5.3 mln dolarów. Będą to największe pieniądze, które mogą przeznaczyć na wolnych agentów.

Ariza w ostatnim roku pięcioletniego kontraktu zarabiał 7.4 mln dolarów. Z dniem 1. lipca stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem. Rockets mają jego prawa Birda i teoretycznie mogą mu zaoferować maksymalny kontrakt, nie zważając na “cap-space”. Jeżeli jednak Rockets zdecydują się wykorzystać “cap-space” na sprowadzenie LeBrona Jamesa lub Paula George’a, wtedy mogą być zmuszeni zrzec się praw do Arizy, które pozwalają im na zaproponowanie mu dowolnej umowy.

← powrót do newsów