Trudne negocjacje Rockets i Clinta Capeli


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 10 lipca 2018

Negocjacje w sprawie nowego kontraktu pomiędzy Houston Rockets i Clintem Capelą stanęły w tym momencie w miejscu. Center w ramach swojej zastrzeżonej wolnej agentury oczekuje czteroletniej umowy na poziomie 100 milionów dolarów, tymczasem organizacja z Teksasu oferuje mu cztery lata za jedynie 60 milionów dolarów.

Negocjacje wydają się być dalekie od zakończenia, nawet biorąc pod uwagę fakt, że właściciel Rockets Tilman Fertitta przekonuje, że podatek od luksusu, który będą musieli płacić w przypadku zatrzymania Capeli, nie ma w tej sprawie większego znaczenia – to samo dotyczy pozostałych ruchów Rockets w tym offseason:

Capela w dwóch ostatnich sezonach stał się jedną z najważniejszych postaci ekipy prowadzonej przez Mike’a D’Antoniego. W ostatnich rozgrywkach udowodnił, że we współczesnej NBA jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji. 24-latek w minionych rozgrywkach notował dla Rakiet średnie na poziomie 13,9 punktów, 10,8 zbiórki i 1,9 bloku na mecz.

Update: Według Jonathana Feigena z Houston Chronicle, początkowa oferta Rockets była znacznie wyższa i bliższa oczekiwanim Capeli niż jest to podawane. Podobno było to $85 milionów za cztery lata plus bonusy.

← powrót do newsów