Tayshaun Prince wraca do NBA w nowej roli


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 16 sierpnia 2017
fot. AP Photo

Tayshaun Prince w ostatnim roku po cichu postanowił zakończyć karierę. Wkrótce oficjalnie ogłoszone zostanie to, że został członkiem sztabu menedżerskiego Memphis Grizzlies. 37-letni Prince ma stać się specjalnym asystentem i doradcą Generalnego Menedżera Chrisa Wallace’a – dowiedział się Ronald Tillery z “The Commercial Appeal”.

Prince był związany z Grizzlies w latach 2013-2015. Trafił do Memphis z Toronto Raptors, w wymianie za Rudy’ego Gay’a, w której znalazł się m.in. Hamed Haddadi (Who’s Your Haddadi?). Odszedł z Memphis w 2015 roku do Boston Celtics, ale już w pierwszym sezonie gry pomógł Grizzlies awansować w 2013 roku do finałów Konferencji Zachodniej. Wówczas znany był z tego, że rzucał za trzy lepiej, niż Tony Allen.

Ale Prince jest oczywiście najlepiej kojarzony z czasów spędzonych w Pałacu Auburn Hills. Prince był graczem Pistons od sezonu 2003/2004 i już w debiutanckim sezonie był starterem w drużynie, która zdobyła mistrzostwo NBA. Od 2003 do 2014 roku tylko LeBron James miał od niego więcej meczów rozpoczętych w pierwszej piątce klubu NBA. W poprzedniej dekadzie był też świetny jako prototypowy 3-and-D wingman w serii gier komputerowych “NBA Live”; także jako “stretch-four”, na długo zanim zaczęto używać tej nazwy.

← powrót do newsów

Skomentuj