Popovich obwinia się za próbę zmiany LaMarcusa Aldridge’a


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 19 października 2017
NBA 2013: Spurs vs 76ers NOV 11

Przy okazji poniedziałkowego przedłużenia kontraktu LaMarcusa Aldridge’a głos postanowił zabrać trener Ostróg Gregg Popovich. Podobno podczas wakacji obaj panowie oczyścili nienajlepszą atmosferę między sobą, a teraz Pop postanowił wręcz wziąć na siebie winę za wcześniejsze niesnaski:

– Rozmawialiśmy ze sobą kilka razy w minione wakacje. Przyznał, że nie czuł się z tym komfortowo. 98,75% winy leży tutaj po mojej stronie. Tylko ten mały procent reszty możemy uznać jego winą, bo nie jestem na tyle pewny siebie, aby wziąć całą na siebie.

Próbowałem go zmienić. Wracając myślami do momentu, kiedy w drużynie pojawił się Tim Duncan, mogę powiedzieć, że po prostu pozwoliłem mu się pokazać. Wiedziałem jak dobry jest, dałem mu kilka miesięcy na to, aby mnie kompletnie przekonał, a później wiedziałem w jaki sposób dobrze będzie nim pokierować. W przypadku LaMarcusa sprawa wyglądała inaczej – pojawił się i już pierwszego dnia wszystko mu zaplanowałem. To zrobisz tak, tu rzucisz, tu zrobisz pompkę. Próbowałem go zmienić, przyznaję. Próbowałem zmienić go jako zawodnika, a to z pewnością zaważyło na tym, jak czuł się na parkiecie, jak czuł się z koszykówką w ogóle. Ale teraz już wszystko między nami wyjaśnione, zajęliśmy się tym.

LaMarcus Aldridge w poprzednim sezonie ewidentnie nie był sobą. Zaliczał średnie na poziomie 17,3 punktu, 7,3 zbiórki i 1,9 asysty – były to jego najsłabsze statystyki od sezonu debiutanckiego.

← powrót do newsów

Komentarze

 1. dlewandowskidariusz@gmail.com

  20 października 2017 o 00:16

  Takie gadanie. Szuka możliwości wyciśnięcia jak najwięcej z tego materiału ludzkiego, który posiada.

  Lubię to: 5
 2. michcio

  20 października 2017 o 05:47

  Jak nie kijem, to marchewką.

  Lubię to: 10

Skomentuj