Pelicans zaoferują Cousinsowi krótszą umowę?


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 25 kwietnia 2018
cousins

New Orleans Pelicans wstępnie przedyskutowali możliwość zaoferowania DeMarcusowi Cousinsowi krótszej umowy za pieniądze mniejsze od potencjalnego maxa – jak dowiedział się Zach Lowe z ESPN.

Pelicans mogą zaoferować środkowemu dwu- lub trzyletni kontrakt, zważając na to, że dopiero będzie wracał do formy po zerwaniu ścięgna Achillesa. Poza tym, niewiele będzie drużyn w najbliższym offseason, które będą dysponować miejscem w puli płac na maksymalny kontrakt, a większość z nich nie będzie chciała oferować takich pieniędzy 27-letniemu centrowi po poważnym urazie.

Kolejną przewagą Pelicans w negocjacjach z Cousinsem jest fakt, jak dobrze obecnie radzą sobie bez niego.

Pels mogą też wypracować wymianę sign-and-trade, ale trudno będzie im znaleźć rozsądnego partnera.

← powrót do newsów

Komentarze

 1. Zupinho

  25 kwietnia 2018 o 09:55

  Cousins won! :)

  Lubię to: 5
 2. Pull Up z mid-range

  25 kwietnia 2018 o 10:22

  Jeśli Wizzards będą po sezonie chcieli zamieszać w składzie zapytał bym jako Pelicans o wymianę za Portera i Gortata.

  Lubię to: 6
  • xyz

   25 kwietnia 2018 o 11:59

   Mogą być z tym chyba dwa problemy.

   1. Wizzards niekoniecznie będą skłonni ryzykować z kolejnym mało zdrowym graczem, a powrót po takiej kontuzji może być dla Cousinsa dość ciężki.

   2. Przekraczając jakieś tam progi opłat, chyba są jakieś trudności z sign ‘n trade. Przepraszam, że to tak bardzo niedokładnie, jeśli ktoś się na tym zna lepiej, to byłoby ekstra gdyby mógł się wypowiedzieć.

   Lubię to: 3
   • Pull Up z mid-range

    25 kwietnia 2018 o 12:12

    Zdrowie Cousinsa to wiadoma kwestia ale to Waszyngton raczej innej szansy na duże nazwsko może nie być plus kumpel Walla.Co do spraw finansowych to ogólnie pytanie jak szefostwo Wizzards będzie patrzyło na to ile wydaje a jakie ma wyniki sportowe i zainteresowanie kibiców.Z S and T chyba faktycznie nie można być powyżej progu podatku ale nie wiem dokładnie.

    Lubię to: 5
  • krog

   25 kwietnia 2018 o 20:18

   Raczej na 100% wiązałoby to się z odejściem Beala.

   Lubię to: 3
 3. Maka Paka

  25 kwietnia 2018 o 15:27

  Podoba mi się pomysł sign n trade Pels z Wizards. Ale masa krytyczna w Waszyngtonie tak urosła, że nie wytrzyma Boogiego, Walla i Beala w jednym miejscu. Beala lub Walla można jeszcze korzystnie wytransferować. Także ciekawe lato powinno być w stolycy.

  Lubię to: 6
 4. Paszczak

  25 kwietnia 2018 o 21:02

  To, że Pelicans radzą sobie bardzo dobrze bez Cousinsa nie musi oznaczać, że z nim radzili by sobie gorzej…w końcu to top talent w tej lidze i mimo takiej kontuzji to wciąż 27 latek. 2 lub 3 letni kontrakt wydaje się być dobrą opcją dla obu stron.

  Lubię to: 3

Skomentuj