Jabari Parker odchodzi z Milwaukee, został graczem Chicago Bulls


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 14 lipca 2018
fot. AP Photo

Jabari Parker odchodzi z Milwaukee Bucks. Nękany kontuzjami kolan eksplozywny skrzydłowy uzgodnił w sobotę nową umowę z Chicago Bulls już jako niezastrzeżony wolny agent.

Bucks w piątek wieczorem wycofali ofertę kwalifikacyjną Parkera. W ten sposób stał się niezastrzeżonym wolnym agentem – dowiedział się jako pierwszy Gery Woelfel z “Racine Journal Times”.

Dopiero w sobotę wieczorem informację Woelfela potwierdizł Adrian Wojnarowski. Będzie to dwuletni kontrakt za 40 mln dolarów. Drugi sezon jest opcją do podjęcia dla Bulls.

Przed rozpoczęciem sezonu 2017/18 Bucks zaoferowali Parkerowi trzyletnie przedłużenie kontraktu, warte 54 mln dolarów. Nr 2 Draftu 2014 zrezygnował z tej propozycji. Był wówczas w trakcie rehabilitowania po raz drugi zerwanego więzadła ACL w lewym kolanie.

W to lato Bucks mogli zaoferować mu 146 mln dolarów za 5 lat. Inne drużyny maksymalnie 108 mln dolarów za cztery sezony gry. Zainteresowani Parkerem byli także Sacramento Kings.

Wg doniesień Bulls widzą Parkera jako niskiego skrzydłowego, w zestawieniu z wybranym przed rokiem z nr 7 Draftu Lauri Markanenem i wybranym w tym roku z nr 7 znakomicie spisującym się w Lidze Letniej Wendellem Carterem Juniorem.

Bulls już ogłosili podpisanie kontraktu:

← powrót do newsów

Komentarze

 1. mka13

  14 lipca 2018 o 15:24

  Wiec ja automatycznie staje sie fanem Bulls bo Bucks kibicowalem od wyboru Parkera. Pozwalajcie dalej podbijac statystyki Freakowi to za rok odejdzie tez middelton

  Lubię to: 3
  • Bartosz Radziewicz

   15 lipca 2018 o 08:28

   Bo lepiej inwestować w rozwój wiecznie kontuzjowanego gracza, niż w talent który trafia się raz na dekadę, co nie?

   Lubię to: 28
 2. Marek Dziuba

  15 lipca 2018 o 11:52

  Już samo spojrzenie na kolano Jabariego na zdjęciu oficjalnego komunikatu Bulls nie zachęca do większej inwestycji…

  Lubię to: 8
  • kozik

   15 lipca 2018 o 15:36

   Ale imo to dobry ruch bulls. W ogóle ostatnio dużo dobrych ruchów z ich strony. Niektóre może niespodziewanie ale jednak. Wymiana z Minny, wybranie Lauriego a teraz Wendella. Paxon się broni..

   1+1 to sprawdzenie czy będzie mógł grać czy jednak będzie petentem służby zdrowia. Cap space mieli to kimś trzeba było wypełnić. A trafił się młody local hero, z potencjałem na 20 plus punktów, na pozycji na której nie mają jakiegoś przesytu? Wątpliwą opcja zdrowotna? Patrz punkt pierwszy 1+1

   Lubię to: 7

Skomentuj