Jabari Parker odchodzi z Milwaukee, został graczem Chicago Bulls


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 14 lipca 2018

Jabari Parker odchodzi z Milwaukee Bucks. Nękany kontuzjami kolan eksplozywny skrzydłowy uzgodnił w sobotę nową umowę z Chicago Bulls już jako niezastrzeżony wolny agent.

Bucks w piątek wieczorem wycofali ofertę kwalifikacyjną Parkera. W ten sposób stał się niezastrzeżonym wolnym agentem – dowiedział się jako pierwszy Gery Woelfel z “Racine Journal Times”.

Dopiero w sobotę wieczorem informację Woelfela potwierdizł Adrian Wojnarowski. Będzie to dwuletni kontrakt za 40 mln dolarów. Drugi sezon jest opcją do podjęcia dla Bulls.

Przed rozpoczęciem sezonu 2017/18 Bucks zaoferowali Parkerowi trzyletnie przedłużenie kontraktu, warte 54 mln dolarów. Nr 2 Draftu 2014 zrezygnował z tej propozycji. Był wówczas w trakcie rehabilitowania po raz drugi zerwanego więzadła ACL w lewym kolanie.

W to lato Bucks mogli zaoferować mu 146 mln dolarów za 5 lat. Inne drużyny maksymalnie 108 mln dolarów za cztery sezony gry. Zainteresowani Parkerem byli także Sacramento Kings.

Wg doniesień Bulls widzą Parkera jako niskiego skrzydłowego, w zestawieniu z wybranym przed rokiem z nr 7 Draftu Lauri Markanenem i wybranym w tym roku z nr 7 znakomicie spisującym się w Lidze Letniej Wendellem Carterem Juniorem.

Bulls już ogłosili podpisanie kontraktu:

← powrót do newsów