LeBron przeciwny zniesieniu podziału na Konferencje


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 23 lutego 2018
lebron

LeBron James od początku swojej kariery występuje w Konferencji Wschodniej i nie jest zachwycony pomysłem NBA dotyczącym zmiany formuły playoffs na format 1-16 i odejścia od obecnego, w którym do decydującej fazy rozgrywek trafia po 8 najlepszych drużyn z każdej konferencji.

Konferencja Wschodnia od lat uznawana jest za tą słabszą.

– Nie zgodziłbym się z tym. Myślę, że nasza liga jest zbudowana w odpowiedni sposób, kiedy przychodzi do fazy postseason.

James od 2011 roku nieprzerwanie dociera do Finałów NBA.

– Bywały dominacje w konferencjach w przeszłości. W latach 80 mieliśmy Lakers, potem Boston zdominował rywalizację. W latach 90 oczywiście Chicago miało swoje wielkie chwile. San Antonio też miało swój run, ja miałem swój w Miami, a teraz Golden State ma swoje chwile chwały.

To po prostu zmienia krajobraz historii gry. Jeśli zaczynasz mieszać rozstawieniem i playoffami i zaczynasz spekulacje “Cóż, jeśli ten zespół musiał zmierzyć się z tym z Konferencji Zachodniej…’. Fajnie jest poeksperymentować z Meczem Gwiazd, udowodniliśmy, że można, ale nie szalejmy za bardzo z playoffami. Mamy Konferencję Wschodnią i Zachodnią. Miewamy mistrzów z obu konferencji, zawodników ze Wschodu, którzy wygrywają tytuł, a czasami robią to ci z Zachodu.

← powrót do newsów

Komentarze

 1. przemo8891

  23 lutego 2018 o 13:12

  Uuu. Czyli strach przed łatwą drogą do finałów?

  Lubię to: 15
 2. Olej

  23 lutego 2018 o 14:28

  Wydaje się, że zmiana formatu jest nieunikniona. I dobrze. Naprawdę, nie mówmy o problemach logistycznych i długich lotch. W RS latają na 3w4b2b i jakoś można. Playoffy są pod tym względem dużo łatwiejsze do zaplanowania, zwłaszcza pod kątem regeneracji.

  Lubię to: 14
 3. Behemot

  23 lutego 2018 o 20:12

  Czyli chce zostać na wschodzie.

  Lubię to: 6
 4. Nitro

  23 lutego 2018 o 21:30

  cyt. “Miewamy mistrzów z obu konferencji, zawodników ze Wschodu, którzy wygrywają tytuł, a czasami robią to ci z Zachodu.”
  I tutaj w dalszym ciągu nic sie nie zmieni. Te konferencjie tez niech sobie będą. Ale do Play Off wchodzi najlepsza 16, nie być może najlepsza 16

  Lubię to: 0
 5. grasshooper

  24 lutego 2018 o 01:20

  https://www.youtube.com/watch?v=BC55cEJV_Zc

  Lubię to: 0

Skomentuj