LeBron odpowiedział Philowi Jacksonowi za ‘posse’


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 17 listopada 2016
lebron

LeBron James zawsze z ogromnym szacunkiem wyrażał się o niezrównanych osiągnięciach Phila Jacksona jako szkoleniowca, ale to by było na tyle.

Lider Cleveland Cavaliers postanowił odnieść się do niedawnego wywiadu 11-krotnego mistrza NBA w roli trenera i aktualnego prezydenta New York Knicks, który użył podejrzanego słowa ‘posse’ – wyciągniętego rodem ze słownika czarnych gangsterów – aby opisać biznesowych partnerów supergwiazdora. James swoje interesy dzieli z najbliższymi przyjaciółmi z dzieciństwa i wspomniał we wtorek, że zatracił cały szacunek dla Jacksona, a jego komentarz podkreśla tylko większy problem społeczny, jakim jest próba zaistnienia w biznesie dla młodych Afroamerykanów:

– Dostrzegamy nasz sukces, ale zawsze jest ktoś, kto musi ci przypomnieć, jak wiele musimy jeszcze przejść jako Afroamerykanie. Nie sądzę, że Phil Jackson użyłby tego określenia, gdyby dobijał interesów z kimś innym, pracując dla innej drużyny lub gdyby pracował w jakimkolwiek sporcie dla kogoś, kto posiadałby zespół i nie byłby Afroamerykaninem i miał grupę ludzi, która nie zgadzałaby się z tym, co robią. Nie wydaje mi się, że nazwałby ich paczką, ale to tylko pokazuje, jak wiele jeszcze przed nami. To jednak nie powstrzyma nas od dalszego działania. Oddałem pewne uprawnienia kilku ludziom, których znam od dziecka. Razem dorastaliśmy i nie pozwolimy, aby komentarz Phila Jacksona powstrzymał nas od robienia tego, co do nas należy. To tylko dodaje nam motywacji. Chociaż to smutne, że ludzie z góry zawsze próbują komuś umniejszać.

← powrót do newsów

Komentarze

 1. Lanfaust

  17 listopada 2016 o 13:33

  Przez właśnie takie odwoływanie się do “politycznej poprawności” na każdym kroku Trump wygrał wybory.

  Lubię to: 9
  • xyz

   17 listopada 2016 o 17:38

   Nie wiem trochę na czym miałoby tu polegać odwoływanie się do poprawności politycznej. LeBron po prostu zareagował na to, że ktoś obraża jego przyjaciół.

   Lubię to: 4
   • Zbykobyl

    17 listopada 2016 o 21:17

    Robert Kraft używa słowa “posse” by określić swoją “paczkę”, i co, obraża własnych przyjaciół? Dajcie spokój…

    Lubię to: 4

Skomentuj