Kyrie gotów zostać na dłużej w San Antonio


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 16 sierpnia 2017
fot. Curtis Compton / Newspix.pl

Kyrie Irving jest gotowy podpisać przedłużenie kontraktu, gdyby został przehandlowany do San Antonio Spurs – dowiedział się Adrian Wojnarowski z ESPN. Wcześniej pojawiały się doniesienia, że Irving nie jest w stanie zagwarantować żadnej drużynie, że zostanie w niej po 2019 roku.

Przedłużenie umowy przez Irvinga jest o tyle ważne, że kontrakt Kyrie’ego kończy się po sezonie 2018/19. Kto byłby w stanie przewidzieć co zrobi 25-latek, skoro w to lato chce odejść z zespołu, z którym od 2015 roku co roku dociera do Finałów NBA i raz już zdobył tytuł mistrzowski?

Spurs – obok Miami Heat, New York Knicks i Minnesota Timberwolves – znajdują się na liście drużyn Irvinga, do których ten chciałby zostać przehandlowany.

Doniesienia o ewentualnych planach Kyrie’ego to część informacji, które pojawiły się we wczorajszym artykule Woja. Insider ESPN’u dodaje, że Cavs byliby skłonni przemyśleć oddanie Irvinga za graczy takich jak LaMarcus Aldridge, Danny Green i Tony Parker, nie mają jednak zapewnienia o tym czy James zostanie po sezonie 2017/18, dlatego rozglądają się za młodymi graczami, m.in. Joshem Jacksonem z Phoenix Suns i Kristapsem Porzingisem z New York Knicks.

Wojnarowski dodał, że rozmowy prowadzone przez Cavaliers mają nabrać tempa we wrześniu, gdy obóz treningowy będzie już na horyzoncie.

“Kyriedrama” to chyba najbardziej rozczarowująca i najmniej bogata w nagłówki transferowa drama w historii NBA. Trwa już od miesiąca i trudno powiedzieć, czy po pierwszych doniesieniach o żądaniach Irvinga pojawiła się informacja, która znacząco zmieniła obraz rzeczy. W dzisiejszych czasach tak spokojny bieg wydarzeń jest absolutnie niedopuszczalny!

← powrót do newsów

Komentarze

 1. Chyzio

  16 sierpnia 2017 o 07:35

  cała ta sytuacja wygląda trochę “z dupy”, czekam aż Irving wyjdzie i powie: “Hej, pamiętacie jak mówiłem że Ziemia jest płaska? To teraz też żartowałem.”

  Lubię to: 10
 2. Kosma

  16 sierpnia 2017 o 08:55

  Nie powie.

  Lubię to: 1
 3. Aki

  16 sierpnia 2017 o 09:33

  Skoro Cavs są skłonni oddać Irvinga za Aldridga, Greena i Parkera to ta wymiana ma głównie wymiar finansowy i prawdopodobnie o to przede wszystkim chodzi właścicielowi i zarządowi z Cleveland. Kontrakty całej trójki kończą się po nadchodzącym sezonie co łącznie daje ok 47mln $ (jeśli LMA skorzysta z opcji) i pewnie o pieniądze, a właściwie o podatek się rozchodzi.

  Lubię to: 1
 4. Przemysław Napierzyński

  16 sierpnia 2017 o 10:19

  Ale nagłówek klikalny :) wbijam z rana na TT i patrzę na tytuł i myślę “o kierwa, była wymiana i już chce podpisywać przedłużenie”, a to tylko artykuł Woja… ;]

  Lubię to: 18

Skomentuj