Kyrie Irving potrzebuje dłuższego odpoczynku


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 12 marca 2018

Rozgrywający Boston Celtics Kyrie Irving nie ukrywał przed dziennikarzami, że będzie optował za dłuższym odpoczynkiem z nadzieją na zwalczenie uciążliwego bólu w lewym kolanie, przez który zakończył swój występ w niedzielnej porażce 99:97 z Indiana Pacers po pierwszej połowie.

Boston musiał radzić sobie także bez chorego Ala Horforda i Jaylena Browna (wstrząśnienie mózgu) i ostatecznie uległ, tracąc 12-punktowe prowadzenie.

– Dłuższy odpoczynek to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie, zamiast liczyć, że stan kolana poprawi się w ciągu 2-3 dni. Pobolewa mnie nieco mocniej niż zwykle, więc wolę dać sobie więcej czasu na jego podleczenie.

Irving zaznaczył, że nie jest bardzo zmartwiony swoim kolanem na nieco ponad miesiąc przed startem playoffs. Celtics czują się bezpieczni na drugim miejscu w Konferencji Wschodniej, mając 3,5 meczu straty do pierwszych Toronto Raptors i 7 meczów przewagi nad Pacers.

– Nie martwię się. Nasza sytuacja w tym sezonie jest całkiem komfortowa. Nie obawiam się konkurencji. Chcę mieć pewność, że jak wrócę na boisko, będę w stanie prezentować się na poziomie, którego od siebie oczekuję. W tej chwili nie jestem w stanie tego robić.

Kyrie wyznał, że kolano zaczęło znowu dokuczać mu 3 marca w czasie pobytu w Houston.

← powrót do newsów