Kevin Durant komentuje swoją decyzję o wzięciu niższego kontraktu


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 11 sierpnia 2017
fot. newspix.pl

Podpisując nowy kontrakt z Golden State Warriors, Kevin Durant nie tylko zgodził się na pensję znacznie poniżej maksymalnej wartości, ale nawet niższą od tego, co zarobił w zeszłym sezonie, co bardzo pomogło właścicielom drużyny ograniczyć koszty i wydać pieniądze na innych zawodników.

W rozmowie z The Athletic, KD skomentował swoją decyzję mówiąc, że wziął sprawy w swoje ręce, chcąc pomóc w zatrzymaniu składu drużyny. Tłumaczył także, że chciał mieć pewność, że Stephen Curry, Andre Iguodala i Shaun Livingston, którzy byli underpaid, otrzymają to, na co zasługują.

– Chciałem zatrzymać zespół razem i pomyślałem, że to pomoże właścicielom podpisać chłopaków. A przede wszystkim, to moje pieniądze. To moja decyzja. Mogę robić z tym co chce.

Wielu zawodników to robiło [brało niższe kontrakty]. Nauczyłem się od Tima Duncana i Dirka Nowitzkiego i tego, jak im to pomagało przez lata. I jeśli oni to robili, dlaczego ja nie mogę? Dlaczego nie powinien się poświęcić? Ludzie chcieliby, żeby pieniądze nas rozdzieliły, a ja nie chciałem żeby tak się stało.

← powrót do newsów

Komentarze

 1. Aki

  11 sierpnia 2017 o 11:58

  Szkoda, że nie nauczyłeś się od nich żeby nie gonić za tanią biżuterią.

  Lubię to: 12
  • gsausage

   11 sierpnia 2017 o 16:26

   Haha, śmieszny jesteś. Grają po to żeby zdobywać pierścienie. Niektórzy grają dla pieniędzy, ale jak widać Durant nie jest jednym z nich.

   Lubię to: 2
  • grasshooper

   11 sierpnia 2017 o 18:08

   Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z proktologiem gdyż tak długotrwały ból dupy może być oznaką poważnej choroby.

   Lubię to: 7
 2. jozue21@o2.pl

  11 sierpnia 2017 o 12:52

  Taki gracz to skarb TOP 3 ligi i gotowy poświęcić się dla zespołu.

  Lubię to: 5
 3. ClydeGlide

  12 sierpnia 2017 o 17:16

  Policzcie ile on w sumie zarabia i wtedy liczcie z ilu procent zarobku rezygnuje. Weterani na prawdę poświęcają się żeby zdobyć miśka, ale uwierzcie mi, na prawdę KD tak bardzo to się nie poświęca.

  Lubię to: 2

Skomentuj