Steve Kerr chwali Silvera za nowy terminarz


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 16 sierpnia 2017
fot. twitter.com/SteveKerrTNT

W poniedziałek opublikowano oficjalny terminarz na sezon 2017/18. Steve Kerr jest zachwycony tym w jaki sposób NBA próbuje rozwiązać kwestie dotyczące ryzyka kontuzji graczy. Trener Golden State Warriors pochwalił komisarza ligi Adama Silvera:

– Najpiękniejsze w tym terminarzu jest to, że jest on efektem tego, że Adam Silver i liga słuchały naszych głosów, naszych obaw i naszych sugestii. Dodanie jednego tygodnia do kalendarza rozgrywek pomoże nam wszystkim.

Sezon regularny w tym roku rozpocznie się wyjątkowo szybko, bo już 17 października, a skończy się 11 kwietnia 2018 roku. Nie ma już w terminarzu serii 4 meczów w ciągu 5 dni, mniej jest też meczów “back-to-back”. Drużyny mają dużo więcej spotkań rozdzielonych jednym, dwoma dniami przerwy.

– Fakt, że nie mam żadnych zastrzeżeń do naszego terminarza, to dowód wspólnej pracy Adama i ligi oraz Związku Graczy. Wszyscy chcemy dać fanom możliwie jak najlepszy produkt.

Jak dobry może to być produkt, mogliśmy chociażby zobaczyć w Finałach NBA, gdy mecze były poprzedzone dwoma, nawet trzema dniami przerwy. W nowym sezonie NBA odpowiednio zadba o mecze pokazywane w tzw “national TV” i żeby nie były to spotkania “back-2-back”.

Zanalizowałem dotychczas tylko terminarze Memphis Grizzlies i New Orleans Pelicans, i nie mogę wyjść z podziwu ile razy zespoły mają po jeden, po dwa dni przerwy między meczami. Niby dodano tylko tydzień z przodu, ale mam wrażenie, że liga wykonała lepszą pracę w środku – w rozpisaniu samego terminarza. Efekt przerósł moje oczekiwania. Good job NBA!

← powrót do newsów

Komentarze

  1. nuxuptt

    16 sierpnia 2017 o 18:53

    Jak spi w takiej pozycji, to niech się nie dziwi, że go potem nera szarpie czy coś…

    Lubię to: 11

Skomentuj