Kanter chciałby spędzić resztę kariery w NY


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 21 stycznia 2018
Toronto Raptors v New York Knicks

Enes Kanter rozpoczynał swoją karierę w Utah Jazz, potem trafił do Oklahoma City, a obecnie występuje w Nowym Jorku w barwach Knicks i już po 45 meczach uważa, że odnalazł swoje miejsce w NBA. Kanter czuje się w Nowym Jorku bardziej jak w domu ze względu na obecność dużej tureckiej społeczności w mieście:

– Ciągle tęsknisz za swoim jedzeniem. Tęsknisz za rodakami, mówieniem w ojczystym języku, kulturą. Dlatego Nowy Jork jest najlepszym miejscem, ponieważ zawsze gdzieś znajdzie się ktoś z Turcji, twoi przyjaciele, możesz zjeść coś tureckiego każdego dnia. W Utah tego nie było. W OKC była jedna restauracja. Samo to sprawia, że jakoś cieplej ci na sercu.

Kanter nie miał dużych oczekiwań przed swoim przybyciem do Knicks:

– Ciągle słyszałem ‘Oj, to Nowy Jork, nie awansowali do playoffów od lat. Organizacja jest słaba, ciągle zmieniają GM-ów i inne tego typu rzeczy. Ludzie tutaj nie są mili’. Ale kiedy tu przybyłem, zdałem sobie sprawę, że to jest miejsce, w którym chcę grać przez długi czas. Ludzie w tej organizacji są naprawdę sympatyczni i otwarci.

Poza tym, po tym jak zagrasz w Nowym Jorku, nie chcesz już ruszać się nigdzie indziej. Ludzie wokół są świetni. Już po drugim miesiącu pomyślałem ‘Kurde, chciałbym tu zakończyć karierę’.

Kanter ma opcję zawodnika na sezon 2018/19, która opiewa na 18,4 miliona dolarów, ale nie jest jeszcze przesądzone, czy ją podejmie.

← powrót do newsów

Skomentuj