Jazz zrobią wszystko, aby zatrzymać Gordona Haywarda


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 19 maja 2017
fot. AP Photo

Gordon Hayward nie załapał się do żadnej z trzech piątek All-NBA i nie może liczyć na Designated Player Extension, więc najpewniej już teraz zrezygnuje z ostatniego roku swojego kontraktu i przetestuje rynek wolnych agentów. Podpisanie nowego kontraktu z 27-letnim skrzydłowym jest priorytetem Utah Jazz w nachodzącym offseason, co zaznaczył GM Dennis Lindsey:

– Nie trzeba nawet mówić, że każde włókno naszej spójnej duszy jako Utah Jazz chce go z powrotem. Uważamy, że świetnie tutaj pasuje. Oczywiście nie można zmusić do małżeństwa, bo obie strony muszą na to przystać, ale czujemy się komfortowo w tym związku i jesteśmy dobrej myśli.

Jazz mają kilka przewag przy składaniu oferty dla Haywarda, który otrzyma propozycje maksymalnego kontraktu od kilku zespołów. Największą, obok ciągle rozwijającego się zespołu, jest dodatkowy rok w umowie:

– Nie możemy ugadać się w tej chwili, bo to zabronione. Powiedzieliśmy mu tylko, że jest jak my. Od początku po cichu rozwija się tutaj ciężką, systematyczną pracą.

W ubiegłym sezonie Hayward zaliczał po 21,9 punktu, 5,4 zbiórki i 3,5 asysty w 73 spotkaniach fazy zasadniczej. W Playoffs notował linijkę 24/6/3, pomagając Jazz przejść pierwszą rundę, ale nie uchronił od sweepu w drugiej z rąk Golden State Warriors.

← powrót do newsów

Skomentuj