Jabari Parker zerwał ACL, po raz drugi w karierze…


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 9 lutego 2017

Potwierdziły się najgorsze obawy co do kontuzji, jakiej Jabari Parker nabawił się podczas wczorajszego meczu przeciwko Miami Heat. Milwaukee Bucks ogłosili właśnie, że badanie rezonansem magnetycznym wykazało, iż 21-letni skrzydłowy zerwał ACL w lewym kolanie, tym samym, które w podobny sposób uszkodził przed dwoma laty i jest oczywistym, że nie zobaczymy go już na parkiecie w tym sezonie i najpewniej też przez część kolejnego.

Oficjalny komunikat Bucks:

– Skrzydłowy Bucks Jabari Parker doznał kontuzji lewego kolana w trakcie trzeciej kwarty wczorajszego pojedynku z Miami w BMO Harris Bradley Center. Parker nad ranem przeszedł badanie MRI, które wykazało zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie. Parker podda się operacji i opuści resztę rozgrywek 2016/17. Okres leczenia i rehabilitacji przewidywany jest na 12 miesięcy.

Parker rozgrywał swój najlepszy sezon w krótkiej karierze w NBA. Rzucał po 20,1 punktu, a wszechstronny potencjał, który uczynił go drugim pickiem Draftu 2014, zaczynał coraz mocniej się ujawniać i… trach. Malejące szanse Bucks na Playoffy otrzymały dodatkowy cios, bo choć mogą oni doszukiwać się zastępstwa Parkera w Mirzy Teletoviciu, Michaelu Beasley’u lub Thonie Makerze, to jednak jest to wyraźna różnica w talencie.

Parker tego lata będzie mógł zawrzeć przedłużenie kontraktu, ale nie ma wątpliwości, że drugi tak poważny uraz kolana tylko skomplikuje ewentualne negocjacje.

← powrót do newsów