Hornets wymienili Dwighta Howarda do Nets


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 20 czerwca 2018
fot. AA/ABACA / Newspix.pl

Dwight Howard po raz drugi w przeciągu roku został bohaterem wymiany. Adrian Wojnarowski z ESPN donosi na Twitterze, że Charlotte Hornets wymienili D12 do Brooklyn Nets:

Nowojorska ekipa w zamian za centra wysyła do Charlotte Timofeya Mozgova, dwa drugorundowe picki oraz gotówkę.

32-letni Howard wkracza właśnie w ostatni rok swojego kontraktu, który podpisał w lipcu 2016 – w rozgrywkach 2018/19 zarobi 23,8 miliona dolarów. Do Hornets dołączył niespełna 12 miesięcy temu w ramach wymiany z Atlanta Hawks. W swoim jedynym sezonie w barwach Szerszeni Howard notował przyzwoite 16,6 punktu, 12,5 zbiórki i 1,6 bloku na mecz.

Nets dzięki pozbyciu się kontraktu Mozgova już w przyszłym roku mogą mieć wystarczające pieniądze, aby podpisać dwa maksymalne kontrakty.

← powrót do newsów

Komentarze

  1. Chyzio

    20 czerwca 2018 o 18:47

    To nie są przyzwoite tylko świetne statystyki. Może mi ktoś wytłumaczyć co robią Bobcats?

    Lubię to: 6
    • majki

      20 czerwca 2018 o 18:54

      Bardzo proszę. Tankują.

      Lubię to: 11
      • Chyzio

        20 czerwca 2018 o 18:56

        I niby Dwight im w tym przeszkadzał?
        Może Kupchak zwyczajnie ceni sobie towarzystwo Mozgova. Lubią razem w szachy pograć, wódki się napić, takie tam.

        Lubię to: 34
  2. pwoloszun

    20 czerwca 2018 o 19:15

    In Mitch we trust xDDDDDD – #ŻalPL

    Mozgov to jest dodatkowy rok w plecy za prawie 20mln, no jelop po prostu

    Lubię to: 7
  3. Zupinho

    20 czerwca 2018 o 19:20

    Mitch, dzwoń teraz do Magica czy by przypadkiem nie chciał oddać Denga za Kembe :P

    Lubię to: 31
  4. Barton

    20 czerwca 2018 o 19:24

    Jest biały center, tradycji stało się zadość.

    Lubię to: 23
  5. itobybylonatyle

    20 czerwca 2018 o 19:50

    Ale że… to Nets kogoś ograli w wymianie? No jak to?

    Lubię to: 6
  6. Zdzis

    20 czerwca 2018 o 19:58

    Czy ktoś z lepiej ogarniających kontrakty ode mnie, może mi wytłumaczyć o chuj tu chodzi? Przyglądam się tej wymianie i przyglądam i nadal nie wiem jaki Bobcats miel w tym interes.

    Lubię to: 14
    • Zdzis

      20 czerwca 2018 o 23:04

      W sumie to mam pomysł. Może ściągnęli go zamiarem dalszego handlowania. Noah, Parsons?

      Lubię to: 3
  7. Rogal

    20 czerwca 2018 o 21:50

    – rak w szatni
    – puste cyferki/niedostosowanie Howarda do dzisiejszej NBA
    – minuty dla Hernangomeza

    Tyle powodów/pozytywów dla Hornets przychodzi mi do głowy. Moim zdaniem jednak nadal tracą zbyt wiele, nawet posadzenie go na ławie na sezon zdaje się być lepszą opcją.

    No i gdzie on do Nets? Co z Allenem, Okaforem? Tyle niewiadomych!

    Lubię to: 5
    • Pull Up z mid-range

      21 czerwca 2018 o 09:40

      Zostawmy już tego Okafora.Gość talent ma ale ile można jechać na nazwisku wyrobionym w NCAA.

      Lubię to: 3
  8. Paszczak

    20 czerwca 2018 o 23:28

    Trafiłem dzisiaj w sieci na plotki, które mówią, że Dwight rzekomo był nie do zniesienia w szatni. Może Kemba wykonał telefon.
    A może to wszystko część procesu 3.0 i Hornets będą handlować Kembą już podczas draftu.

    Lubię to: 2
    • Pull Up z mid-range

      21 czerwca 2018 o 09:42

      Nie wydaje mi się żeby Kemba miał jakiś głos w tej organizacji.O wymianie Walker’a mówiło się i to głośno już zimą więc sytuacja Dwight’a raczej niczego nie zmienia.

      Lubię to: 0
  9. Dawid01

    21 czerwca 2018 o 00:41

    Podoba mi się zarządzanie w Nets. Bardzo dobre ostatnie 2 lata – no może mogli trochę lepiej wykorzystać oddanie Brooka Lopeza.

    Lubię to: 3
    • Pull Up z mid-range

      21 czerwca 2018 o 09:49

      Moim zdaniem są jeszcze kawał drogi od momentu gdzie możemy zacząć jakiekolwiek oceny.Póki co poprzejmowali kilka słabych kontraktów i mają 4/5 graczy w wieku 20/24 z których może coś będzie.Są na dobrej drodze do bycia ligowym solidniakiem i zobaczymy czy wykreują,podpiszą kogoś do/z topu.

      Lubię to: 1
  10. Maka Paka

    21 czerwca 2018 o 08:08

    Ponoć cała szatnia i sztab Hornets odetchnęła po tym transferze.

    Lubię to: 5
    • Piotr Kolanowski

      21 czerwca 2018 o 09:17

      W Atlancie rok temu było podobnie. Może faktycznie Howard nie jest aż taki “funny guy” na jakiego się kreuje.

      Lubię to: 1