Gobert cieszy się, że Jazz nie zaczęli tankować


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 18 marca 2018
fot. AP Photo

Rudy Gobert w wywiadzie dla USA Today wyznał, że odetchnął z ulgą, gdy Utah Jazz nie zdecydowali się na przebudowę po odejściu Gordona Haywarda do Boston Celtics przy okazji ubiegłorocznej wolnej agentury:

– Mamy to już za sobą. Nie ma dla mnie znaczenia, kto jest ze mną, albo kto nie jest. Po prostu staram się wygrywać. Nic innego mnie nie obchodzi.

Jazz utrzymali się “na powierzchni” w dużej mierze dzięki rewelacyjnemu debiutantowi Donovanowi Mitchellowi i z bilansem 40-30 zajmują obecnie 5 miejsce w ciasnej tabeli Konferencji Zachodniej. Jazz dokonali wymiany z Denver Nuggets, aby pozyskać absolwenta uczelni Louisville.

Gobert zasługę przypisuje jednak systemowi trenera Quina Snydera:

– Stara się uczyć zawodników tego, jak wykonywać zwycięskie zagrania, nie tylko dobre koszykarskie akcje. Stara się uczyć każdego, aby pomóc drużynie wygrywać mecze. Wiele drużyn dobrze radzi sobie przy nauce pewnych umiejętności, pracy nad siłą. Ale jeśli chcesz wygrywać, musisz nauczyć zawodnika jak wygrywać. Dlatego nie wierzę w tankowanie i tego typu rzeczy. Wierzę, że uczysz się wygrywać poprzez wygrywanie. Nie uczysz się jak wygrywać, celowo przegrywając, aby zgarnąć 19-latka, którego nigdy nie widziałeś.

← powrót do newsów

Skomentuj