Dirk skłania się do dalszej gry po tym sezonie


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 15 grudnia 2017
dirkz

Dirk Nowitzki nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, czy będzie kontynuował swoją karierę na parkietach NBA w sezonie 2018/19 w wieku 40 lat, ale skłania się ku temu, mimo tego, że Mavericks przechodzą proces przebudowy:

– Nie powiem, że wrócę na 100% – ale zaczyna na to wyglądać. Póki co czuję się dobrze. Wystąpiłem do tej pory w każdym meczu tego sezonu i bardzo chciałbym rozegrać wszystkie 82. To byłoby coś niesamowitego w moim wieku. Zobaczymy, jak będzie czuło się moje ciało, ale na razie jest w porządku.

Niemiec w lipcu podpisał dwuletni kontrakt z Mavs na 10 milionów dolarów, z drugim rokiem jako opcją drużyny na sezon 2018/19 i dotychczas niechętnie spekulował na temat swojej przyszłości, ale ostatnio trochę się otworzył i widzi dobre perspektywy przed klubem z Dallas:

– Tego lata wybraliśmy w Drafcie niesamowity talent. Zdawałem sobie sprawę, że będziemy drużyną, która będzie się trochę przebudowywać, próbując powrócić na zwycięską ścieżkę.

Podpisałem umowę na dwa lata, aby pomóc organizacji przez to przejść. Staramy się stawać lepsi z każdym dniem. Nie myślałem, że będziemy tu siedzieć w tej chwili z 10 meczami powyżej progu 50% zwycięstw. Nie miałem urojeń. Czuliśmy, że możemy mieć szansę, aby prześlizgnąć się do Playoffów i ciągle ją mamy. Do tej pory mieliśmy jeden z najtrudniejszych terminarzy.

Dopóki moje ciało ma się dobrze, bez żadnego kryzysu jak przed rokiem, gdy straciłem dwa miesiące gry, to rozglądam się za tym, by wypełnić swój kontrakt.

← powrót do newsów

Skomentuj