Lillard: “Możemy pójść szlakiem Warriors”


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 23 kwietnia 2018

Portland Trail Blazers zakończyli fazę zasadniczą na trzecim miejscu w Konferencji Zachodniej, ale zostali właśnie zmieceni 4-0 w pierwszej rundzie Playoffs przez New Orleans Pelicans, co sprawiło, że przy drużynie ze stanu Oregon pojawiło się mnóstwo znaków zapytania.

W rywalizacji z Pelicans rozczarował lider drużyny Damian Lillard, którego skutecznie zastopowała obrona Pelicans. Rozgrywający docenił pracę wykonaną przez rywala:

– Rzeczywistość jest taka, że ich planem było wyjęcie mnie z gry. Przechodziłem przez połowę i kryło mnie dwóch obrońców. Nie chcę, aby to było traktowane jako wymówka z mojej strony. Trzeba umieć przełknąć gorycz. Potrafię zaakceptować pochwały, gdy robię dobre rzeczy, tak samo jak uzasadnioną krytykę.

Lillard wierzy, że Blazers nadal mają potencjał, aby wskoczyć na wyższy poziom – podobnie jak Golden State Warriors, którzy w 2014 roku zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie przez Los Angeles Clippers, by w ciągu trzech następnych sezonów wywalczyć dwa mistrzostwa.

– Naprawdę czuję, że ten zespół stać na coś w tym stylu.

Lillard nie zgadza się z sugestią, że dla Portland lepiej byłoby rozbić obwodowy duet Lillarda z CJ-em McCollumem:

– Najłatwiej tak powiedzieć, ale nie zgodę się z tym i tyle.

← powrót do newsów