Clint Capela: “Jesteśmy lepsi od Warriors”


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 21 stycznia 2018

Houston Rockets po raz drugi w tym sezonie pokonali Golden State Warriors i serię w fazie zasadniczej wygrali 2-1. Rakiety oprócz zwycięstwa na Dubs mają za sobą także zwycięski, choć trudny mecz przeciwko Minnesota Timberwolves, dlatego nie powinno dziwić, że zawodnicy prowadzeni przez Mike’a D’Antoniego czują się teraz niezwykle pewnie.

Środkowy Rockets Clint Capela po meczu z Warriors nie owijał w bawełnę i w rozmowie z Timem MacMahonem z ESPN wyraził tą pewność siebie bardzo dosadnie:

– Jesteśmy teraz pewni siebie bo wiemy, że grając naszą koszykówkę jesteśmy w stanie ich pokonać. Musimy utrzymać tą pewność siebie, grając najlepiej jak potrafimy. Wiemy, że nawet mając wysoką przewagę, oni będą w stanie powrócić do gry, dlatego musimy być skupieni przez cały czas. Dzisiaj w porównaniu do kilku poprzednich spotkań z nimi, byliśmy w stu procentach gotowi. Jeżeli robimy to co trzeba w defensywie i przy tym utrzymujemy nasz mocny atak, to mamy narzędzia do tego, aby ich pokonać. Jesteśmy od nich lepsi.

W tym momencie Rockets plasują się na drugim miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej tuż za plecami Warriors. Mają do nich 3,5 meczu straty, lecz trzy spotkania rozegrane mniej. Obie drużyny do końca sezonu zasadniczego będą prowadzić korespondencyjny pojedynek o pierwsze miejsce na Zachodzie.

Kolejny bezpośredni pojedynek pomiędzy tymi drużynami możemy zobaczyć najwcześniej dopiero w playoffach.

← powrót do newsów